Bardzo ciekawa i sprytna alternatywa dla garaży wykonanych z drewna

Jeśli chcesz postawić garaż, posiadasz do wyboru kilka najpopularniejszych surowców, z których może być on wykonany. Najbardziej popularnym oraz jednocześnie najtańszym jest garaż blaszany, czyli popularny „blaszak”.

Jego największą mocną stroną jest (poza relatywnie niewielką ceną) to, że do jego postawienia (o ile jego powierzchnia nie przekracza 35 m2) nie są konieczne jakiekolwiek certyfikaty, których uzyskanie jest czasem stosunkowo długotrwałe i złożone. Jeśli jednak nie interesują nas takie garaże, zawsze moglibyśmy zdecydować się na garaż murowany lub wykonany z drewna. Trzeba przyznać, że budowa garażu drewnianego jest dwa – trzy razy bardziej kosztowna niż blaszaka. Naturalnie ten murowany byłby tym bardziej kosztowny.

Jeśli w zamieszczonym tu artykuły nie ma interesującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://www.dobroplast.pl/) jeszcze jeden materiał.

Niemniej jednak garaż blaszany to najprostsza konstrukcja. Budowanie garaży za pomocą tradycyjnych procedur jest związane z zatrudnieniem architekta czy geodety. Poza tym trzeba uzyskać administracyjne pozwolenie na budowę.

budynek - kadr

Autor: Comrade King
Źródło: http://www.flickr.com
garaże

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
[IMG=30/

garaże

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

4504cb58e26035d2.jpg|L|W=186|ALT=izolacje|TITLE=lokalizacja]

Niezwykle interesującym wyjściem są ocynkowane blachy akrylowe, które znakomicie imitują drzewo. W praktyce jest to blacha, na płaszczyźnie której namalowano strukturę drzewa. W sprzedaży są blachy drewnopodobne w odcieniu ciemnego orzecha czy też złotego dębu.

Aby przeglądnąć kolejny ciekawy atrakcyjny news na wybrany temat, wejdź w poniższy link — tam znajdziesz więcej ciekawostek.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż garaże wyprodukowane z takiej blachy prezentują się wprost tak samo jak garaże drewniane.

Aby jeszcze umocnić efekt, wykorzystuje się nity oraz okucia narożne, które także są malowane w odcieniu dostosowanym do samego garażu. Co istotne, takie garaże kosztują poniżej pięć tysięcy złotych i stawia się je bardzo szybko.