Z jakiej przyczyny grupy rekonstruujące historię są tak bardzo popularne

Większość z nas w dziecięctwie fantazjowało o tym ażeby zostać policjantem albo wojakiem. Jako dorośli z rozczuleniem wspominamy gry na podwórku z kompanami kiedy to kawałek kija wynaleziony przypadkiem pozorował karabin bądź szablę. Z lekkim rozbawieniem przywołujemy swary o to kto ma zostać policjantem kto zaś złodziejem.

Mijają lata, zmieniają się zamiłowania większości z nas, lecz nie wszystkim. Poniektórzy z nas rozrywki z dzieciństwa zamienili na rzeczywistość. Nawet dorośli potrzebują rozrywki. Kochamy przeróżne rzeczy – jedni wypoczywają z książką albo gazetą w bamboszach inni wolą czynne formy wypoczynku. W tym ostatnim wypadku opcji jest istotnie wiele, poczynając od jazdy na rowerze przez turystykę, aż po tak niecodzienne zamiłowania jak militaria, grupy rekonstrukcyjne itd.

Zainteresowanie tego typu zabawami jak odtwarzanie dawno minionych zdarzeń jest wynikiem fali zainteresowania historią z początku lat 90. Niespodziewanie okazało się, iż to czego nauczano w szkołach nie jest całą prawdą, nabrała znaczenia duma z z historii lokalnej społeczności – poznaj ofertę firmy CQB. Członkostwo w tego typu stowarzyszeniach wymaga zaopatrzenia się w akcesoria takie jak mundury z epoki a także broń. Stosunkowo niewiele problemu wymaga zdobycie umundurowania sprzed 80 lat, wystarczy odwiedzić jakiś sklep oferujący militaria.

militaria

Źródło: pixabay.com

O wiele większym kłopotem jest zdobycie replik broni. Są to dosyć kosztowne rzeczy, ich realizacja bowiem nastręcza wiedzy historycznej z ogromnie wąskiej dziedziny połączonej z jak najbardziej nowoczesną techniką. Najbardziej modne są repliki w rodzaju air soft gun. Wykonane w ten sposób pistolety oraz karabiny nie dosyć iż wyglądają jak oryginalne to również funkcjonują jak sprawna broń. Zamiast jednakże pocisków repliki strzelają kuleczkami z żelatyny czy z innego typu surowca.

Jeśli zamierzasz kupić coś bardzo interesującego, spójrz na serwis (https://www.klubtanca.pl/szkolenia-i-kursy/) tej spółki, zobaczysz tam dużo bardzo atrakcyjnych ofert.

Mechanizm działania karabinów typu air soft gun jest niezwykle prosty – zasobnik z powietrzem pod ciśnieniem nadaje kuleczce energię, dzięki czemu replika jest w stanie oddać strzał. Jednocześnie prędkość z jaką porusza się nabój jest tak mała, że nie może praktycznie zrobić krzywdy biorącym udział w zabawie. Naturalnie powinniśmy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.