Obroże – na co w ogóle bywają i jakie dokładnie jest ich w obecnej chwili najważniejsze zadanko?

Wbrew pozorom najważniejszym zadaniem obroży nie jest trzymanie psa na Smyczy – tak naprawdę jeżeli dobrze się nad tą kwestią po zastanawiać to identycznie to samo zadanie mają możliwość posiadać szelki dla psa, które to w obecnej chwili stosuje coraz to więcej właścicieli tych konkretnych czworonogów.

rośliny

Autor: graftedno1
Pytanie więc brzmi: Jakie jest w obecnej chwili najbardziej istotne zadanie obroży?
kupować

Autor: Jochen Spalding
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to wspomnieliśmy we wstępie coraz to więcej właścicieli psów postanawia wybrać szelki nad obroże – tymczasem tak naprawdę jedno nie wyklucza drugiego, a nawet i znacznie więcej – złączenie tej dwójki elementów „psiej garderoby”, ma możliwość nam niewiarygodnie pomóc w razie dla przykładu zerwania się choćby części łącznej w szelkach (lub niespodziewanego, czasem zdarzającego się „otworzenia się” zapięcia, które mogliśmy nieprawidłowo zapiąć) albo kiedy pies się z niej „po wysmycza”, a więc po prostu z niej „wyjdzie”, co tak naprawdę bywa możliwe, gdy dane szelki bywają przyduże albo tez pies kości dla psów niewiarygodnie się zaprze. W takich wypadkach obroża zostaje awaryjnym miejscem do którego możemy przypiąć smycz, lecz nie wyłącznie – kiedy obroża w ogóle nie jest używana możemy do niej bez problemu po przyczepiać medalik naszego psiaka lub nawet i jego identyfikator.

Bardzo wiele obróżek posiada również przy kupnie możliwość stworzenia na niej dla przykładu grawera albo specjalnego napisu, który może obejmować równocześnie imię psa, jak i w rzeczywistości posiadać nasz adres, który to bywa najlepszym rozwiązaniem w przypadku ucieczki lub zaginięcia naszego kochanego czworonoga.

Czy w kontekście opisywanego w tym tekście zagadnienia otrzymujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne porady zobacz w serwisie (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5), który jest tu.

Oczywiście to zadanie posiada teraz obowiązkowy psi czip, jednak czasem identyfikacja zajmuje dosyć długi czas – wtedy jednak adres po podawany na obroży okazuje się po prostu nieoceniony.