W jaki sposób wyszkolić pieska?

Masz nowego szczeniaka? Nie masz pojęcia w jaki sposób sobie z nim poradzić? Chcesz, by był posłuszny oraz odpowiadał na Twe polecenia niezależnie od sytuacji? To nie jest nierealne.
Tresura psa musi rozpocząć się już w dniu, w jakim pies zagościł w naszym domku.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
przyroda

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Młode psiaki uczą się o wiele prędzej, zatem po co czekać, aż będzie zbyt późno? Zacznij już dzisiaj. Zanim jednakże przystąpisz do treningów, sam musisz nauczyć się acana.com.pl podejścia do czworonoga. Pieski nie rodzą się z wiedzą a także umiejętnością deszyfrowania naszych wyczekiwań. Warto ich tego przyuczyć.
Najważniejsza zasada – pod żadnym pozorem nie bij swego pieska! Nie tylko będzie to nie fair wobec niego (przecież dopiero uczy się http://acana.com.pl/karma/jak-zadbac-o-stawy-psa różnorodnych zachowań), lecz także możesz tym pieska do siebie zrazić. A psiaki potrafią być pamiętliwe. Czasami również pies – szczególnie taki, który Cię nie zna – jest w stanie się na Ciebie rzucić oraz pogryźć. Pieski nie biją się wzajemnie i nie rozumieją dlaczego Ty miałbyś je bić i co to w ogóle znaczy. Według nich będzie to zagrożenie ich życia albo zdrowia, odczują ból, dlatego bronią się. Żadne zatem terroryzowanie pieska nie wesprze w jego wytresowaniu, a może tylko odnieść odwrotny skutek. Tresura pieska musi się odbywać w miejscu zacisznym, abyście się z psem mogli skupić na tym, co czynicie i czego się uczycie. Im mniej rzeczy wokół Was rozprasza, tym lepiej. Pamiętaj, ażeby tresura nie trwała zbyt długo. Czworonóg zniechęci się.

Lepiej częściej, natomiast krócej – da to lepsze jak też szybsze efekty. Pies będzie w wyższym stopniu skupiony na tym, co się dzieje , szybciej się tego nauczy. Niezwykle przydatna podczas tresury może okazać się elektroniczna obroża dla psa.