Obroże antyszczekowe – czym są oraz jakimi dokładnie cechami się od siebie różnią?

Bardzo wiele gadżetów dla psów w obecnych czasach pobudza dość silne kontrowersje. Jednym z nich bez wątpienia bywa interesująca nasze osoby dziś obroża antyszczekowa, która to jak sama jej nazwa wskazuje ma za zadanie powstrzymywać psa przed samym szczekaniem.

pożywienie

Autor: Tristan in Ottawa
Źródło: http://www.flickr.com
Co dobrze jest wiedzieć o takiej obroży i jakie konkretnie istnieją jej rodzaje? Te wszystkie rzeczy i jeszcze o wiele więcej dowiesz się z naszego całkiem nowego – dopiero co wydzieranego – felietonu!
spuszczel

Autor: born1945
Źródło: http://www.flickr.com
Obroże przeciw szczekaniu, a więc mówiąc bardziej prosto obroże antyszczekowe, to urządzenia przeznaczone jedynie dla psów. Wyczuwają one drgania, które pochodzą z krtani naszego zwierzęcia, na które to są osadzane no i zanim pies zaszczeka wyzwalają jeden z kilku rodzajów ostrzeżeń: ultradźwięki, niemiły dla psów zapach lub najbardziej kontrowersyjne ze sposobów, czyli wyładowania (konkretniej impulsy) typu elektrycznego. Takiego typu obroże (szczegóły w podanym źródle) posiadają, tak jak sposoby działania przeróżne cechy typu charakterystycznego, które są adekwatne dla danej obroży. Przede wszystkim takie obroże mają możliwość być wodoodporne, mają możliwość mieć regulację czułości czy też samej siły impulsu typu elektrycznego. Zazwyczaj są one zasilanie baterią lub wbudowanym w nie akumulatorem.

Dobrze jest mieć świadomość, że każda obrożą posiada funkcję automatycznego przystosowania siły i rodzaju bodźca (a więc wspomniane powyżej: wibracja, dźwięk i prąd), częstości konkretnego bodźca, w uzależnieniu od głośności i długości czasu szczekania psa, a także posiada zabezpieczenie powodujące czasowe wyłączenie obroży, zwykle po okrągłej minucie ciągłej aktywacji. Na sam koniec dodajmy, że obroże te bywają zdalnie sterowane wraz z pomocą przystosowanego do tego pilota.