Niewidzialne ogrodzenie – a więc, jak konkretnie działa elektroniczny pastuch dla psa

Pies jest to od niewiarygodnie wielu lat najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu spośród nas nie wyobraża sobie mieszkania bez niego, traktując jak członka rodziny – jego chronienie jest niemalże tak samo istotne, jak dla przykładu naszych dzieci.

zęby

Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com
miska

Autor: Jason Trbovich
Źródło: http://www.flickr.com
pastuch dla psa

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas samych pomimo miłości do nich, trzyma je głównie na zewnątrz swojej posesji. Takiego typu psy bywają zazwyczaj psami typowo do obrony, jednak i te całkiem małe uwielbiają przecież biegać wokół domu oraz się bawić.

Sprawdź moje łącze (http://zwierzak4you.pl/czeste-alergie-pokarmowe-kotow-jak-karmic-kota-z-alergia/) – tam czeka na Ciebie nowa dawka super artykułów. Nie odkładaj tego na później! Będzie świetnie, jeżeli pozostawisz swoją ocenę.

W jaki sposób nauczyć psa, iż nie wolno podchodzić dla przykładu do ulicy lub naszych kwiatów? Istnieje sposób, jednak niewiarygodnie kontrowersyjny.

Chronienie swojego spa przed niebezpieczeństwem jest to czasami trudne zadanie – w szczególności jeżeli mieszka się w zwykłym domu, a nasz maluch uwielbia sobie po kopać dla przykładu pod ogrodzeniem, po którego drugiej stronie jest ulokowana ulica. Oduczenie psa kopania – nie jedynie pod ogrodzeniem, ale również dla przykładu w naszych kwiatach – to dosyć niełatwe zadanie no i wymaga od nas konsekwencji. Powstał jednak pewien sposób, by zaznaczyć psu, gdzie jest wolno, a gdzie nie wolno mu chodzić, a jest to niewidzialne ogrodzenie, które stwarza w pełni elektryczny pastuch dla psa. To konkretne urządzenie bywa niewiarygodnie kontrowersyjne jeżeli chodzi o samych właścicieli czworonogów – takiego typu pastuch w czasie, kiedy nasz własny pies zbliży się do strefy „nie dostępnej” wysyła dwa sygnały: 1. Dźwiękowy, a jak pies na niego nie zareaguje: 2. Elektryczny.

Oznacza to, że jeżeli pies nie posłucha pierwszego sygnału, urządzenie zastosuje niewielkiego wyładowania typu elektrycznego, aby go przystopować. Istnieje bardzo wielu zwolenników pastuchów, lecz jest też niewiarygodnie wielu jego przeciwników – bo jak w ogóle można w ten sposób traktować członka rodziny?