Jak wybrać odpowiednią paszę dopasowaną do wymagań starszego konia? Sprawdź, jakie mamy dla Ciebie porady!

Właściwie dopasowana pasza dla konia praktycznie w każdym wieku zdecydowanie jest ogromnie ważna – szczególnie jest tak w przypadku koni starszych.

Wówczas organizm konia zazwyczaj nie jest już w stanie samodzielnie wytworzyć wszystkich składników potrzebnych do odpowiedniego funkcjonowania, więc potrzebna jest odpowiednia suplementacja. Sprawdź, jakie pasze najlepiej sprawdzą się w przypadku starszych zwierząt!
Po co starszemu koniowi odpowiednia pasza?

W przypadku starszych zwierząt w ich organizmie zachodzi szereg niekorzystnych zmian – na przykład znacznie spowalnia się proces trawienia, możliwość trawienia wszystkich elementów paszy, a również zdolność do przyswojenia przez organizm wszelkich wartościowych elementów zawartych w paszy. Równocześnie u starszych koni obserwuje się dla przykładu zmniejszanie zdolności do rozkładania cukrów znajdujących się w paszy, co może doprowadzić do odkładania się w przewodzie pokarmowym niekorzystnych substancji, które w końcu mogą doprowadzić dla przykładu do powstawania kolek u konia. Odpowiednio dobrane pasze dla koni starszych niewątpliwie będą w stanie zapobiec takim nieprzyjaznym sytuacjom.
biznes

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Którą paszę wybrać?
Pasze dla koni starszych oczywiście powinny zawierać przede wszystkim zmniejszoną ilość skrobi, zatem nie ma ryzyka, że będzie się ona odkładać w organizmie (ciąg dalszy tego zagadnienia: http://stajniaiskra.pl/art/91/cennik-szkolka-jezdziecka.html)konia. Równocześnie pasze dla koni starszych zawierają dużo łatwo przyswajalnego białka, które bardzo wspomoże organizm konia w regenerowaniu na co dzień.

Potrzebne są również różnego rodzaju mikro- i makroelementy, dzięki którym niewątpliwie koń (czytaj dalej) będzie się czuć o wiele lepiej w ostatnich latach swego życia.