Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem testów gier w internecie?

Wiele osób, które lubią różne gry komputerowe w większości uważa, iż testy gier i produktów w internecie za pieniądze to to zajęcie idealnie dopasowane dla nich. Masz szansę grać i dostawać za to pieniądze!

konsola ouiya

Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce jednak nie jest aż tak różowo jak zapewne uważa niejeden fan gier. Rolą testera nie jest bowiem tylko i wyłącznie granie dla przyjemności, lecz również wynajdowanie wszelkiego rodzaju błędów i uchybień, które mogą mieć miejsce w grze, analiza oraz późniejsze sprawozdanie. Należy zaznajomić się zatem z dokładnymi szczegółami na ten temat.Tester zwykle nie ma czasu na to, aby przez kilka godzin swobodnie delektować się przebiegiem gry. Wręcz przeciwnie, powinien starać się przedstawić twórcom jak najwięcej niejasności, błędów i utrudnień. Każdy szczegół gry powinien być kilkakrotnie sprawdzony pod wieloma względami, a następnie szczegółowo wyznaczony i opisany. Testowanie gier to etap testowania oprogramowania, jakie ma zagwarantować perfekcyjną jakość gier. Oprócz gier warto także testować sprzęt .

Niezwykle ważnym zadaniem testerów jest przebadanie, czy gra działa zgodnie ze wszystkimi standardami, także związanymi z takimi kwestiami jak grafika, umiejscowienie na ekranie, czas ładowania, opisy w dołączonej instrukcji itd. Dodatkowo techniczne wyznaczniki wydają się niezwykle istotne.

Bardzo istotne są także testy prowadzone pod kątem funkcjonalności. W tej sytuacji tester mutester automatyzującyawdzić, czy gra funkcjonuje właściwie z punktu widzenia gracza. Ten etap niezwykle często jest wielce wymagający, ponieważ tester powinien przeanalizować różne hipotetyczne opcje oraz powinien przewiedzieć rozmaite reakcje gracza w określonych sytuacjach. Należy również starać się grać zgodnie z założeniami wydawcy, żeby sprawdzić, czy także w tym aspekcie gra jest ciekawa i spełnia wszystkie wyznaczone cele.

gry na PC

Autor: Dion
Źródło: http://www.flickr.com
Tester powinien także na własnej skórze dowiedzieć się, czy wszystkie reguły gry są jasne, czy nie ma błędów logicznych i tego rodzaju pomyłek, które niestety mogą się zdarzyć nawet w najlepszego rodzaju grach – Testerzy wbrew pozorom nie mogą być wyłącznie miłośnikami gier komputerowych. Powinni być także niezwykle cierpliwi, spostrzegawczy, skrupulatni i nieszablonowi. Jednocześnie muszą umieć działać pod presją oraz potrafić przewidzieć różne niespodziewane sytuacje.