Rodzaje bram do garażu – w jaki sposób wybrać najlepszą?

W czasie budowy mieszkania nie należy zapominać miejsca, w którym będziemy parkować. Wcześniejsze zaplanowanie garażu, pozwoli nam uniknąć niechcianych sytuacji, jakimi będzie np. niestandardowy wymiar bramy do garażu, który niestety wiąże się z nadprogramowymi kosztami. Jeśli już podczas projektowania domu zajmiemy się tym, przyniesie nam to prawdziwy komfort.

brama

Autor: Normstahl
Źródło: www.normstahl.pl
Jednak dobór najbardziej odpowiedniej bramy należy przemyśleć. Istnieją różne rodzaje i bardzo dobrze jest wiedzieć, czego potrzebujemy. Spójrzmy na 4 rodzaje, bramy garażowe uchylne, skrzydłowe, segmentowe oraz rolowane (WawSystem – budowa garażu).
Jeśli posiadamy duży podjazd, prawidłowym rozwiązaniem są bramy garażowe uchylne. Po pierwsze są one niezwykle znane i ich kupno nie sprawi najmniejszego problemu. Najczęściej szerokość takich bram wynosi 3 metry. Bramy garażowe uchylne są „ukrywane” pod sufitem. Mocowane są równoważnie na sprężynach. Zazwyczaj są ciche. Bramy skrzydłowe zwane rozwieralnymi, to najprostszy typ. Przypomina zwykłe dwuskrzydłowe drzwi. Otwiera się w bok. Dlatego też potrzebne jest miejsce, aby skrzydła otwierać bez problemu. Jest to najstarszy typ bramy do garażu, coraz rzadziej wybierany w dzisiejszych czasach. Bramy segmentowe nazywane sekcyjnymi mają skrzydła, które wsuwają się wzdłuż ściany z boku lub pod sufitem. Składają się z kilku fragmentów połączonych zawiasami.

garaż

Autor: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
Staje się to idealne rozwiązanie w przypadku małego podjazdu lub braku miejsca przed bramą. Natomiast bramy garażowe rolowane zwane żaluzjowymi, otwierają się tak samo jak żaluzje. Mają napęd elektryczny.
Typ bramy do garażu powinniśmy dobierać nie tylko podpierając się własnym gustem, lecz także musimy zainteresować się prawidłowym funkcjonowaniem na powierzchni, na której się znajdują. Bardzo istotny jest wjazd. Jeśli jest mały musimy nie decydować się na bramy garażowe uchylne czy bramy skrzydłowe (zobacz ofertę). Nie sprawdzą się one na małej powierzchni.

Kliknij, na tej stronie jest bez wątpienia ta oferta (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/variocomp-n-(gminne)/5), która na pewno Cię bardzo zainteresuje! Przeczytasz w tamtym miejscu bardzo dużo ciekawych informacji.

Gdy przestrzeni jest niedużo powinno się przemyśleć zakup bramy garażowej segmentowej albo bramy rolowanej. Duży obszar naokoło budynku mieszkalnego daje możliwość dowolnego wyboru i nie musimy spoglądać tylko na funkcjonalność. Wówczas wszelkie dobory zależą od zaprojektowania i mamy w tym całkowitą dowolność.