Jeżeli hobby przemienia się w zawód, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, inne nie tak dużo. Jeżeli zaś hobby przemienia się w zawód, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu. Jednak rozwój ma swoją cenę, skoro się rozwijamy w konkretnej dziedzinie to musimy inwestować w naszą zawodową pasję, do momentu gdy osiągniemy perfekcję, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeżeli dojdziemy do celu który sobie upatrzyliśmy wydatki wcale się nie skończą. Rozwój to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz ponosi spore koszty własnego rozwoju, choć wielu w to nie jest w stanie uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma super, dużo postronnych obserwatorówtak uważa, nie dość, iż siedzi w domu to również może pisać, gdzie chce. Może udać się nad morze, opłacić chatkę nad samym brzegiem i tworzyć. Może też zaszyć się w górach i tam szukać weny. Nie myślą jednak ludzie, którzy tak uważają o tym, iż taka sposób życia przecież kosztuje. Mało który pisarz może sobie pozwolić na takie życie. Tylko nieliczni, tym bardziej w Polsce. Reszta nie ma tak kolorowo, walczą dopiero by zaistnieć, lecz do tego czasu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

No to, ktoś pomyśli, jak nie ma tak fajnie to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy lub fotografowie. Nie musi raczej kupować drogiego sprzętu studyjnego typu adaptery takie jak na stronie , gitary oraz wzmacniacze. Nie musi wkładać swoich pieniędzy w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie musi tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od zakupu sprzętu studyjnego typu ekran słoneczny, nie inwestuje w najnowsze lampy lub w nowe obiektywy. Pisarzowi dawniej wystarczała maszyna do pisania lub notatnik. Teraz posiada komputer.

Tego typu przekonanie jest błędne, bo pisarz, tak samo jak inni profesjonaliści lokują pieniądze w siebie nieustannie. Wszak taki człowiek musi jak najwiecej czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a książki kosztują. Musi uczęszczać na szkolenia, dokształcać się, zawierać kontakt z ludźmi z branży, uczęszczać na spotkania branżowe, które przeważnie nie są darmowe. Musi jednakowoż szukać weny, podróżować, chodzić do teatru i do kina. To sporo kosztuje.

Jeżeli tego typu tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (http://www.wypozyczalniapacyfik.pl/zastawa-stolowa/), który na pewno także przyciągnie Twoją uwagę!

To prawda, iż nie potrzebuje drogiego sprzętu jedynie do pisania. Starczy kartka papieru i długopis. Jednak, by zapełnić mózg pomysłami jest zmuszony najpierw zainwestować w samorozwój.