Obejmy, zaciski i inne podzespoły

Opaska zaciskowa jest elastyczną obejmą wytworzoną ze sztucznego surowca z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym. Stosowana jest w większości przypadków do zespalania wiązek kabli elektrycznych.

Dzięki swojej elastycznej konstrukcji osłania kable nie powodując ich zgniecenia czy też połamania.

opaski

Opaski zaciskowe można używać też do przywiązywania kołpaków w wozach. Służy ona przede wszystkim do jednorazowego użytku niemniej jednak powstały już opaski wielokrotnego użytku. Mogą być one koloru białego wtedy stosowane są w pomieszczeniach zamkniętych. Te w barwie czarnej, czyli z dodatkiem czarnego barwnika i czynnika UV odpornego stosuje się na zewnątrz. Sporadycznie choć jest to wyjątkowo nieludzkie tego typu opaskami związuje się ręce skazańców. Jest to okropne niemniej jednak realne. Są także obejmy zaciskowe. Obejma zaciskowa służy między innymi do mocowania węży z grubej gumy. Też używana jest do rur wtedy utworzona jest ze stali nierdzewnej.

Ciekawią Cię omawiane dane? Kliknij na nowy tekst (http://www.sol-drogowa.pl/pl) a z pewnością dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Szekla jest to metalowa klamra w większości przypadków w formie litery U. Tworzy ona zamknięty obwód, który jest zamykany i otwierany przy pomocy śruby bądź sprężynowej zapadki. Wykorzystuje się je wszędzie tam gdzie trzeba pośpiesznie złączyć między innymi liny. Można rzec, że mają różnorodne przeznaczenia między innymi przy sprzęcie motorowodnym, w garażu, w warsztacie, ogólnie rzecz ujmując wszędzie tam gdzie mamy zamiar coś przyczepić, przywiesić lub powiesić.

Wybór odpowiedniej szekli nie powinien być przypadkowy i muszą być one z atestem. Pęknięta szekla leci z szybkością pocisku i może nawet zabić człowieka. Nieraz szekle używane są na jachtach, czyli jednostkach pływających służących między innymi do celów rekreacyjnych. Należy ona do tak określanych zapasowych drobiazgów, które powinien posiadać każdy żeglarz w swej tak określanej kasetce bosmańskiej. Powinno być ich w zapasie troszeczkę więcej, gdyż co jakiś czas wpadają do morza i topią się.

Źródło: metfix.com.pl