Wymarzony dom – nabyć wybudowany czy samemu projektować?

Wielu z nas pragnie mieć swoje lokum, miejsce które jest tylko nasze, gdzie nie trzeba opłacać bandyckich kwot za wynajem. Dlatego też staramy się o kredyt hipoteczny i szukamy wymarzonego lokalu. Niektórym jednak egzystencja w kamienicy nie pasuje i stawiają sobie ambitniejsze cele – aspirują do posiadania domu na wsi. Daleko od sąsiadów, z dużym ogrodem, na którym można posadzić krzewy czy drzewa, robić grille w ciepłe dni. Mamy różne alternatywy do wyboru -możemy kupić już gotowy budynek, lub zlecić go do wykonania, od fundamentów.

Projekt domu Murena pracowni MTM STYL

O wiele tańszą i szybszą opcją będzie znalezienie budynku, posiadającego już fundamenty. Sporo osób, z wszelkich przyczyn, w trakcie zatrzymuje budowę – rozwód, wyczerpanie funduszy, zmiana decyzji zdeterminowana innymi problemami losowymi. Ty możesz na tym jedynie zyskać, bowiem nie będzie konieczny ci już architekt, przejmiesz już wykonany projekt. Często takie budowle wystawiane są po znacznie zaniżonych cenach, gdyż właściciele pragną się ich jak najprędzej pozbyć. Nabywając dom w stanie surowym, zostanie ci już tylko go udekorować, jednak pamiętaj, aby uważnie zorientować się, czy nie zaopatrujesz się w budowlę z jakimiś poważnymi wadami, gdyż niestety trafiają się nieuczciwi sprzedający.

Dla person, które same chcą od początku do końca zadecydować, jak będzie zaaranżowany ich wyśniony dom, początkowym celem będzie pracownia projektowa, doczytaj: biuro projektowe z Katowic. Gdy już mamy znalezioną działkę budowlaną i zakończone wszelkiego rodzaju formalności, architekt zrobi nam szkic, według naszego gustu.

Bez zwlekania zobacz tekst na portalu (http://www.studioartline.com.pl/litery-3d/), w którym także znajdziesz informacje traktujący o prezentowanej w tym artykule kwestii. Na pewno jest tam coś interesującego dla Ciebie.

Należy jedynie mieć na uwadze, że im większa liczba ekscentryczności i oddaleń od normy będziemy chcieli wykorzystać, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jeśli chcemy trochę oszczędzić, pracownia projektowa może nam odsprzedać któryś ze swych gotowych szkiców, a jest w czym wybierać. Jest to opcja idealna dla osób praktycznych, mających konkretnych zamysłów. Poza tym do takiego projektu, architekt może wprowadzić nie wielkie zmiany, bez naliczania opłaty.

Sprawdź też: silesiaarchitekci.pl/

projektowanie wnętrz

Autor: Andrea Tornabene
Źródło: http://www.flickr.com

Któż by nie chciał mieszkać w pięknym domu na przedmieściach? Rozkoszować się własnym ogródkiem, jeść wiosenne śniadania na świeżym powietrzu? Możemy kupić już gotowy budynek, który będziemy musieli wykończyć wedle uznania, lub zlecić całkiem nowy projekt. Wybór należy do ciebie.