Czego i jak szukają w internecie ludzie planujący rozpoczęcie prac remontowych?

Najprostszym sposobem na to, jak nie wychodząc z domu z domu móc przeprowadzić porównanie cen urządzeń czy towarów zwiazanych z budownictwem, jest w aktualnych opętanych internetem czasach skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Jak łatwo się domyslić, większość polskich ekip remontowych z dużą częstotliwością w ten właśnie sposób wynajduje interesujące promocje, nie wyłącznie w tym zakresie, lecz także w przypadku wielu artukułów niezbednych do prowadzenia gospodarstwa domowego.

stihl kosa

Autor: Anthony Clayton
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki postep[owi informatycznemu algorytmy napisane dla wyszukiwarek są przemyślane tak, iż potrafią zrozumieć nawet najorginalniejsze związki słów czy rozpoznać o jakie słowa mogło chodzić szukającemu, gdy zapomniał o istnieniu polskich liter.

I tak, w przypadku omawianej tu branży budowlanej, najczęściej wyszukiwaną frazą była: „stoliki uchwyty i polki rtv*”. Może to świadczyć o bogaceniu się naszych rodaków – chyba, że półki rtv zostana wykorzystane jako podstawki pod kwiaty doniczkowe. Odłóżmy żartowanie na bok i popatrzmy na drugie, najpopularniejsze słowa, którymi były: „styropian podloga” –>stoliki rtv taniomania.pl. Jest to o tyle ważne dla branży budowlanej, że świadczy o trendach. Podobnie sprawa się ma w sytuacji urządzeń elektrycznych. Jasne jest, że te znajdujące się na górze listy popularności były w mijającym roku wyjatkowo pożądanymi oraz najczęściej nabywanymi. Nie oznacza to jednak, że tak samo sprawa potoczy się w roku przyszłym. Przykładowo w przypadku kosiarek elektrycznych można od lat zaobserwować pewnien trend. Co około osiem lat przychodzi zwyżka sprzedaży. Powracając do fraz, najczęściej poszukiwanym narzędziem była „stihl kosa spalinowa”, a na kolejnym miejscu uplasowała się: „szlifierka katowa z regulacja obrotow”. Jak widać marka stihl ma ogromne powody do radości. Przydatne informacje: *w trakcie wymieniania wszystkich zawartych w niniejszym opracowaniu fraz starano się zachować pisownię oryginalną, gdyż słowa z użyciem polskich znaków nie zajęły istotnych dla omawianej branży miejsc.

Potrzebna jest Ci istotna treść (https://tectumgroup.pl/) wybranego tekstu? Pewnie chciałbyś zaczerpnąć faktów, które opracowaliśmy na kolejnej stronie. Zapraszamy!

Ma to poniekąd swoje uzasadnienie w popularności anglojęzycznych wersji systemów operacyjnych.