Kostka uliczna Strzegom

Piękny ogród i otoczenie domu, to wizytówka jakiegokolwiek posiadacza. Ogromny wpływ na estetykę i wizerunek posiadłości ma odpowiednio urządzona drobna architektura. Zasadniczą jej cząstkę stanowi niesłychanie słynna w ostatnim czasie szlachetna kostka brukowa.

Kostka nieraz jest klasyfikowana jako niewiele skomplikowany towar betonowy, zarówno w produkcji, jak i wyglądzie. Jednakże technologiczny rozwój zeszłych lat, zaowocował ofertą ogromnej jakości artykułów o zadziwiającej trwałości, stylistyce i funkcjonalności. Najnowsze trendy w drobnej architekturze, ujawniają skłonność odchodzenia od typowych form, barw i kształtów bruku na korzyść kostki o nieregularnej fakturze wzbogaconej szlachetnymi kruszywami.

Kostka brukowa w rynku

Autor: Milosz1
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z wiodących w ostatnim czasie tendencji jest scalanie składników kontrastowych.

Jak sądzisz? Czy dane na opisywany temat są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm), a odnajdziesz tam dużo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

W wielu przypadkach używa się zestawienie kostki o gładkiej powierzchni z kostką o nieregularnej fakturze. Kostka brukowa ze Strzegomia (sprawdź ofertę), nadzwyczaj ciekawie prezentuje się nie jedynie przy starych, zabytkowych budowlach, ale też przy nowoczesnych budowlach, w których konstrukcji góruje szkło, stal i proste kształty. Niestandardowe zestawienia powodują, że powierzchnia z kostki brukowej nabiera nieskazitelności i znakomicie koresponduje z otoczeniem.

kostka brukowa

Autor: Paolo Trabattoni
Źródło: http://www.flickr.com
Projektując powierzchnię naokoło budynku, takie jak dróżka do domu, schody, altanka w ogrodzie, czy powierzchnię na ruszt, z reguły rozróżnia się barwą, układem, czy też fakturą. Alejki w ogrodzie są z reguły węższe, wiją się pośród bujnej zieleni i posiadają nietypowe kształty. Do ich konstrukcji używa się mniejszej kostki brukowej, a na obrzeżach dróżek używa się wyjątkowe części wykończeniowe, które też świetnie nadają się do wykończenia rabatek i kwietników. Duże nawierzchnie, jak droga dojazdowa, wyjście od furtki wjazdowej, nieraz są sporządzone z kostek o większych wielkościach, lub przystrojone różnorodnymi formami. Właściwie wyglądają rodzaje proste, oparte na kwadracie, jakie w rezultacie komponują proste, imponujące desenie i ciekawe szachownice. Jeszcze ciekawszy wynik osiągniemy, jak przy komponowaniu kostki brukowej (Strzegom) o wielkich powierzchniach zużytkujemy także nietypowe zestawienie rozmaitych tworzyw, albo kostkę o przeróżnych rozmiarach – kostka brukowa ze Strzegomia.