Stolarski niezbędnik czyli co może być przydatne w urządzaniu zwykłego warsztatu stolarskiego.

Wielu ludzi chętnie po pracy lubi majsterkować w swoim warsztacie czy garażu. Jednak żeby rzeczywiście było to przyjemnością i frajdą, to warto pomyśleć o odpowiednim urządzeniu swojego warsztatu. Skompletowanie całości z pewnością trochę będzie kosztować, lecz jeżeli zakupi się narzędzia dobrej jakości, to powinny one służyć przez długie lata.

deska

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven
Tak naprawdę przy narzędziach nie warto oszczędzać, bo może się okazać, że trzeba będzie coś kupić jeszcze raz. W zależności od zainteresowań i oczekiwań majsterkowicza komplety narzędzi pewnie się będą różniły. Całkowicie innego zestawu potrzebował bowiem będzie stolarz amator, a innego wyposażenia ktoś, kto jednak chętniej pracował będzie z metalem. Jeżeli będzie chodzić o narzędzia stolarskie, to podstawą tu będą różnego rodzaju piły. Za ich pomocą da się przecinać deski i obrabiać elementy, najlepiej posiadać jedną większą, z silnikiem do napędzania, i parę ręcznych. Bardziej zaawansowani stolarze pomyśleć również mogą o frezarce i tokarce do drzewa, za ich pomocą można będzie tworzyć bardzo skomplikowane kształty. Kolejną narzędziową grupę stanowią najróżniejsze dłuta i pilniki. Za ich pomocą będzie można ręcznie obrabiać elementy, i dopasowywać ich kształt do potrzeb.

Tylko teraz oceń ten artykuł, który jest bardzo interesujący. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że naprawdę należy to zrobić!

Bardzo przydatna jest także wiertarka, akurat ona przyda się zapewne w praktycznie każdym z warsztatów, nie tylko stolarskim. Podczas obróbki dużych elementów może się także przydać ostra siekiera, chociaż wielu stolarzy bardzo dobrze daje sobie bez niej radę.

Sprawdź moje źródło: sklep Bufmax.

młotek

Autor: Todd McCann
Źródło: http://www.flickr.com
Z większych narzędzi to chyba tyle, pozostaną jeszcze małe akcesoria, jakich jest całe mnóstwo. Przymiary, młotki, kombinerki i ściski również powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego stolarza, podobnie jak różne odmiany wkrętaków. Trzeba się także zaopatrzyć w akcesoria połączeniowe, tu warto kupić różnego rodzaju wkręty i śruby nierdzewne, przyda się także dobry klej do drewna i kołki łączeniowe. W niejednym przypadku przydatne mogą być także inne mniej typowe przedmioty i akcesoria, takie jak na przykład pręty nierdzewne.