Klimatyzacja do domu – poradnik kupującego

Dzięki klimatyzacji, kiedy w lecie temperatura częstokroć przewyższa trzydzieści stopni, my możemy cieszyć się miłym chłodem w domu.
Dzisiaj w klimatyzacjach możesz przebierać.

EKIPA
Wśród nich są przyrządy dosyć proste (oraz mniej skuteczne) a także nowoczesne i w wyższym stopniu wymyślne, a przy okazji w wyższym stopniu funkcjonalne. Z pewnością najlepiej schładzają powietrze klimatyzatory tzw. split. Składają się z dwóch elementów – jednego montowanego na zewnątrz, a drugiego w środku budynku. Większa część z nich to przyrządy dwufunkcyjne, jakie mogą także ogrzać wnętrze. Ze względu sonda pomiarowa typ wewnętrznej jednostki dzielą się na: tzw. ścienne – instalowane w niedużej odległości od sufitu; urządzenia kasetowe – montowane w podwieszanym suficie; urządzenia przypodłogowe – montowane tuż ponad posadzką; klimatyzatory kanałowe – tzw. takie, które składają się z przewodów o średnicy 10 – 20 cm, jakie montuje się przykładowo w suficie czy też w ścianie.
Do ochłodzenia paru pokoi poleca się z kolei klimatyzatory multisplit, w których do zewnętrznej części przyłącza się parę przyrządów wewnętrznych. To z pewnością praktyczne wyjście, dlatego że w każdym wnętrzu możemy zamontować inny rodzaj urządzenia wewnętrznego, zaprogramować przeróżną temperaturę jak też czas włączenia oraz wyłączenia klimatyzatorów. Klima w czasie pracy delikatnie szumi, nie jest to więc nazbyt problematyczne.

Niekiedy jednak, przykładowo nocą, nawet ów dźwięk może być przeszkodą, stąd przed zakupem powinniśmy zwracać uwagę na głośność przyrządu (tę wiadomość znajdziemy na etykietce energetycznej). Powinniśmy kupić model z zastosowaniem cichego trybu (redukuje poziom hałasu), która przydaje się właśnie w czasie snu.