W jakich miejscach znakomicie sprawdzą się podłogi winylowe?

Panele winylowe na podłodze niezwykle przynoszą na myśl drewno. Tego typu panele mają także zalety nad drewnem, ponieważ zupełnie są wodoodporne i mniej kosztowne.
Panele winylowe w naszym kraju są produktem jeszcze niewiele popularnym, do którego nabieramy nadal zaufania.

Na świecie jednak jest to niezwykle aktywnie rozwijająca się postać wykończenia posadzek. Podłogi winylowe są to podłogi niezwykle wytrzymałe. Mają zbliżoną wytrzymałość na wilgoć jak jest to w przypadku kafelków ceramicznych, lecz w przeciwieństwie do płytek są ciepłe przy dotknięciu. Panele winylowe są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z sukcesem można je używać w pomieszczeniach, które są intensywnie użytkowane. Do tego są one bezgłośne w używaniu. Wszelkie winylowe panele mają zabezpieczającą plamoodporną warstwę, dzięki czemu wystarczyłaby tylko woda do ich mycia. Jeśli chcielibyśmy natomiast zastosować detergentu, to powinniśmy zdecydować się na szczególnie przeznaczony do tego rodzaju posadzek środek. Panele winylowe nie wydają odgłosów w odróżnieniu do paneli laminowanych czy też drewna. Atuty użytkowe sprawiają, że stosowane mogłyby być we wszystkich pomieszczeniach przykładowo w łazience w sypialni czy też w salonie.
Wykładzina niebieska

Autor: Bolon by Missoni
Źródło: Bolon by Missoni
silniki hydrauliczne

Autor: NH53
Źródło: http://www.flickr.com

Podłogi winylowe jednak nie zyskały by tego typu zainteresowania, gdyby nie ich prezencja. Mogą imitować jakikolwiek materiał od kamienia po drewno. Wygląd ich zawdzięczamy specjalnej technologii skanowania drewna czy kamienia. Obraz zostaje nadrukowany na winyl. Winyl nie pokruszy się, nie zmienia koloru razem z biegiem czasu i jest wodoodporny. Może on ulec uszkodzeniu w postaci nacięć. Wystarczyłoby wtedy nabyć specjalny preparat, który wylewa się lokalnie na rysę lub wapno granulowane na kawałek podłogi. Zapewnia to pokrycie ubytków i odnowę ochronnej warstwy. Panele winylowe są bardzo dobrym pokryciem posadzki jeśli w domu posiadamy ogrzewanie podłogowe. Bardzo prawidłowo przepuszczają one ciepło i szybko się nagrzewają.

Mają one również bardzo dobrą grubość do ogrzewania podłogowego. To znaczy, że podłoże na którym panele winylowe będą się znajdowały powinny być idealnie równe. Przy takich cienkich panelach, wszelkie nierówności podłogi byłyby widoczne natychmiast.