Czy jest sens od razu robić docelowe ogrodzenie posesji, czy też na początek lepsze okaże się tymczasowe?

Pierwsze co przychodzi nam na myśl po kupieniu działki, to ogrodzenie jej, aby wydzielić w dokładny sposób przestrzeń, jaką zamierzamy zagospodarować. Zastanawiamy się wtedy nad tym czy wykonać ogrodzenie tymczasowe, czy może już to docelowe, jakie będzie nam służyło także później.

Płot tymczasowy z

ogrodzenie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

siatki, to dobry wybór jeżeli chcemy docelowo ogrodzić działkę przykładowo bardziej ozdobnym płotem. Wtedy opłaca się zrobić coś, co łatwiej będzie rozebrać na wypadek konieczności przejazdu większych samochodów właśnie podczas budowy domu. Jeśli natomiast mamy zamiar ogrodzić posesję siatką, to również takie ogrodzenie można wykonać na początku. Producenci paneli ogrodzeniowych (więcej: oferta producenta paneli ogrodzeniowych) bowiem oferują spory wybór gotowych paneli z drutu, jakie szybko się zakłada oraz demontuje. Będą doskonałe zarówno na początek, ponieważ nie posiadają podmurówki i da się je łatwo ściągnąć, jak też na stałe, przykładowo na tylne ogrodzenie domu. W sklepach jest spory wybór różnych motywów. Gdy chodzi o ogrodzenia Wrocław tak jak sporo innych miast posiada sporą ofertę tego typu artykułów, zobacz: ogrodzenia we Wrocławiu.

ogrodzenie

Autor: Karim D. Ghantous
Źródło: http://www.flickr.com

Jest oczywiście możliwość zamontowania od razu ogrodzenia na stałe, natomiast warto wiedzieć o paru rzeczach. Należy zostawić od frontu ogrodzenie tymczasowe, jakie umożliwi dostanie się na posesję ciężkim, dużym samochodom. Bramy panelowe muszą mieć przynajmniej cztery metry szerokości, a w miejscach, w jakich poruszanie się autem jest utrudnione, to nawet 6 metrów. Z tego powodu przy dość małej działce, około 1000 metrów kwadratowych, dobrze jest poczekać z finalnym ogrodzeniem na koniec prac budowlanych, ponieważ możne zostać szybko uszkodzone przez ciężkie samochody ciężarowe np.

Nie wahaj oraz sprawdź w najświeższej ofercie (https://www.energopiast.pl/o-firmie), w jaki sposób podszedł do tego tematu inny redaktor – jego post też jest bardzo ekscytujący!

ANTOIS.

Zastanawiając się nad tym czy ogrodzić w prowizoryczny sposób plac budowy, czy może postawić bardziej solidny płot, warto brać pod uwagę też taką kwestią. Chodzi o to, iż według prawa budowlanego każdy właściciel ma obowiązek zabezpieczyć odpowiednio swój plac budowy. W razie sytuacji, gdy jakaś osoba na przykład złamie nogę wpadając w wykopany dół, to właśnie właściciel odpowiada za tego typu sytuacje.

Następna kwestia to ochrona przed złodziejami. Do tego celu stosuje się ogrodzenie z siatki rozciągnięte na metalowych słupkach, jakie znajdują się w odstępach mniej więcej 3 metrów. Takie gotowe zestawy, do ochrony tymczasowej można zakupić w różnych marketach budowlanych. Trzeba wkopać słupki na taką głębokość, aby ogrodzenie nie przewróciło się.