Jakie wybierać rolety do naszego mieszkania? Jakie mamy typy rolet, które najkorzystniej wybrać?

Rolety mogą być bardzo stylową oraz interesującą alternatywą dla bardziej standardowych metod, czyli firanek i zasłon. Tego typu dekoracja okna jest najlepsza do wielu miejsc – do kuchni czy salonu, lecz również do pokoju dziecięcego. Rolety bardzo skutecznie zatrzymują promienie słoneczne, to powoduje więc, że we wnętrzach bywa ciemniej i chłodniej. Tego rodzaju dekoracja okna nie chroni jednak przed ciepłem słonecznym, tak skutecznie jak rolety zewnętrzne albo markizy. Rolety dość często powodują jedynie częściowe zacienienie, a tylko niektóre z nich mogą zagwarantować całkowite zaciemnienie wnętrza.

Rolety do pokoju dziecka

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner

Produkowane są z różnorodnych tkanin, jak bawełniane, jedwabne, poliestrowe czy z włókna szklanego.

Jeśli opisywany artykuł jest według Ciebie ekscytujący, ta oferta z pewnością też będzie godna Twojego zainteresowania, ponieważ znajdziesz tam inne tego typu informacje.

Dekoracja okna pod postacią rolet może nadać wnętrzu całkiem świeży charakter i odmienić jego styl. Najlepiej jednak przemyśleć jaką funkcję powinna spełniać nasza roleta, czy to ma być tylko dekoracja okna, a może ochraniać ma przed promieniami słonecznymi. Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem mamy do czynienia w takiej sytuacji, kiedy określona roleta łączy obie te funkcje. Standardowe modele, mogą to być rolety do salonu, ale także rolety dziecięce, tworzy się z impregnowanego poliestru. Sprawdźcie naszą propozycję: fivaro.pl/fotorolety/do-pokoju-dziecka.Odznacza się on sporą trwałością, to oznacza, iż nie strzępi się, nie wyblaknie, jest co więcej zmywalny, to powoduje, iż łatwiej jest go zachować w czystości. Tkanina zrolowana jest na wałku ze sprężyną, jaki jest ukryty w aluminiowej listwie w górnej części okna. W dużej ilości modelów ruch rolety ma miejsce po bocznych prowadnicach. Umożliwiają one na płynny ruch rolety, lecz także ustawienie je w oboejętnie jakim miejscu.Jedynie w najbardziej prostych modelach nie ma prowadnic, zaś roletę możemy zatrzymać w kilku pozycjach za pomocą haczyków zaczepianych o zaczepy, które są zamontowane do boków ościeżnicy.

Zaciemniające rolety wytwarza się również z poliestru, ale jedną stronę pokrywa się srebrną lub białą powłoką, która odbija światło oraz promieniowanie cieplne.
To sprawia, że roleta, nawet jasna, gwarantuje całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Identycznie jak w standardowych, rolety poruszają się po prowadnicach. Mogą mieć także jeszcze wmontowaną w prowadnicę uszczelkę, która zapobiegnie przenikaniu promieni słonecznych do wnętrza. Interesującym rozwiązaniem jest też roleta podwójna, to znaczy, że do ochrony przed słońcem najlepsza jest część rolety z materiału transparentnego, do zaciemnienia pomieszczenia trzeba rozwinąć drugą, jaka nie będzie przepuszczać światła.