Kilka niezwykle istotnych wiadomości odnośnie magnezu

Niedostatek magnezu, czyli hipomagnezemia, przynosi objawy, które mogą być bardzo niejednoznaczne.
Nim zaczniesz biegać do lekarza, rozpocznij od uzupełnienia magnezu. Zainteresuj się jakiego rodzaju są najlepsze źródła magnezu.

Magnez jest niezbędny dla organizmu, żeby procesy życiowe mogłyby odbywać się prawidłowo. Tymczasem znaczna grupa osób choruje na niedobór magnezu, zatem hipomagnezemię. Najczęściej pojawiającym się argumentem jest jedzenie żywności wysokoprzetworzonej, funkcjonowanie w nieustannym pośpiechu czy też w zdenerwowaniu. Stężenie magnezu w organizmie redukuje się również w rezultacie niektórych dolegliwości, brania leków czy też dużego wysiłku fizycznego. Magnez normalizuje funkcje układu nerwowego oraz usprawnia działanie szarych komórek. Ma współudział w zmianie węglowodanów, tłuszczów i białek. Warunkuje też dostawę siły do tkanek i komórek organizmu, szczególnie w najwyższym stopniu wrażliwych na jej niedobór komórek stresowych mózgu. Redukuje także ich nadpobudliwość, działając na ciało uspokajająco.
zabawki

Źródło: pixabay.com
Magnez polepsza pamięć i myślenie. Jest także odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie układu naczyniowo-sercowego.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na opisywany w tym wpisie temat, to sprawdź tutaj bez ociągania uzupełniające informacje (https://www.lisiekaty.pl/o-nas/strategia/).

Okazuje się, że mieszkańcy okolic, w których jest produkowana tzw. twarda woda, która zawiera wiele magnezu o wiele bardziej sporadycznie mają zawał mięśnia sercowego. Naukowcy sądzą, że żeby wszyscy pili tego typu wodę, to liczba zgonów na zawał mięśnia sercowego zmniejszyłaby się nawet o kilkanaście procent. Magnez nie tylko zapobiega chorobom mięśnia sercowego, ale również wspomaga ich leczenie. Podaje się go dożylnie po zawale, ponieważ przeciwdziała powstawaniu skrzepów i ryzykownej arytmii.

Jeżeli zatem w organizmie występuje niedostatek magnezu, to ściany naczyń krwionośnych niestety mogłyby się obkurczać. To natomiast może kierować do wzrostu ciśnienia krwi. Z tego też powodu osobom posiadającym nadciśnienie tętnicze zaleca się przyjmowanie produktów, które są bogate w magnez.