Jakie składniki zawierają kosmetyki naturalne i z jakiego powodu warto je stosować?

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować nurt na stosowanie ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała bez chemii.
Należy rozpocząć od tego, że znaczna część alergenów i trucizn, jest pochodzenia naturalnego.

system

Autor: Extreme Sp. z o.o.
Źródło: Extreme Sp. z o.o.

Mogą one mieć działanie parzące na cerę i mogą posiadać niepożądane lub toksyczne działanie na cerę. Natura mówi nam, żeby żyć w harmonii z nią i używać kosmetyki naturalne. W kosmetykach naturalnych stosuje się nie przetwarzane w chemiczny sposób materiały roślinne i substancje, które pochodzą od zwierząt żywych.

Umieszczone tutaj uwagi z witryny (https://gruzy.pl/wywoz-gruzu/raciborz/) to wartościowe źródło informacji – na pewno Cię zaciekawi, gdyż dotyczy kwestii poruszonej w tym artykule.

Jest to dla przykładu mleko i inne przetwory albo produkty pszczele. Takie kosmetyki nie posiadają również mieszanek nieprzetworzonych chemicznie czyli surowców mineralnych tj. soli, glinek oraz szlamów. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać również sztucznych barwników oraz sztucznych składników. Bardzo wiele z substancji, które dopuszczone są do użytku w kosmetykach, może powodować podrażnienia skóry.

fototapety

Autor: Douglas Scortegagna
Źródło: http://www.flickr.com
Modne meble w domu

Autor: El gran sueño
Źródło: http://www.flickr.com
Kompozycja kosmetyku, żeby posiadał formę kremu, wymaga emulgatorów czyli składników, które stworzą tą konsystencją. Przez to, że te emulgatory w tym kosmetyku znaleźć się powinny, nie muszą być one wcale roślinne. Jednym z najbardziej istotnych kryteriów wyboru kosmetyków naturalnych powinien być fakt, że producent tego typu kosmetyków powinien umieścić w tym produkcie surowce, które są z zasady nieszkodliwe i nie działają drażniąco na cerę. Naturalnie dzisiaj mamy możliwość wyboru kosmetyku, który jest faktycznie naturalny oraz bez chemii.

Nie napotkamy dziś wytwórcy, który pozwala sobie na ryzyko, że po upływie roku stania kosmetyku na półce, konsument weźmie ten towar i okaże się, że będzie on popsuty i sprawi podrażnienia lub reakcje alergiczne. Ostatnio pojawiają się takie firmy, które deklarują, że trwałość kosmetyku to miesiąc lub 2 mies. także po otwarciu opakowania.