Jaka uszczelka będzie najlepsza do uszczelnienia drzwi a jaka do otworów okiennych?

Bez odpowiednich uszczelek do otworów okiennych oraz drzwi będą one nieszczelne. Będzie się to wiązało z poważnymi stratami ciepła. Będzie na tym cierpiała także izolacja akustyczna.
Dziś moglibyśmy nabyć wiele produktów uniwersalnych, jakie możemy użyć zarówno do drzwi jak i do otworów okiennych.

uszczelka

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze jednak będzie określenie typu drzwi, które mamy zabezpieczyć. Uszczelka do drzwi zewnętrznych, powinna pełnić rolę amortyzatora. Tego typu amortyzator efektywnie wyhamuje skrzydło drzwi i uniemożliwi trzaskanie nimi. Uchroni to konstrukcję drzwi przed zniszczeniem. Uszczelka do drzwi wewnętrznych powinna wyróżniać się najlepszymi parametrami, które odpowiadają za izolację dźwiękową, cieplną a również blokowanie powietrza oraz wody.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to pod tym hiperłączem odnajdziesz więcej podobnych danych, które zapewne będą godne uwagi.

Jest to ważne szczególnie w wypadku drzwi do domu wolnostojącego. Trzeba zatem poszukiwać uszczelek, które są dodatkowo wzmocnione oraz mają znaczną ilość materiału izolującego. Uszczelka do drzwi balkonowych musi wyróżniać się właściwymi parametrami, które wiążą się z cieplną izolacją. Nie jest tutaj najbardziej istotne zabezpieczenie przed trzaskaniem drzwiami.

Ładowarka

Źródło: www.flickr.com

Dzisiaj możemy nabyć także towary, jakie dostosowane są do konkretnych rodzajów okien. Jeżeli chodzi o okna PCV, to warto wybrać towary plastyczne, dzięki którym po jakimkolwiek odkształceniu powrócą one do swego kształtu. W wypadku okien plastikowych dobrze sprawdzą się rozwiązania nowoczesne, ponieważ doskonale likwidują one wszelkie nieszczelności, jakie pojawiają się w oknach wykonanych z plastiku. Biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonana jest uszczelka, możemy wyróżnić uszczelki z PCV, uszczelki TPE oraz uszczelki silikonowe. Podkładki z PCV są to najtańsze uszczelki dostępne na rynku.

Wytłacza się je przy wykorzystaniu specjalnych profili, przez co dobrze przylegają do wszystkich uszczelnianych części. Wadą tego typu uszczelek jest szybkie odkształcanie się i bardzo mała odporność na aspekty zewnętrzne.