Wyjątkowy plac rozrywki w przyległym do domu ogródku

Działka przy budynku jednorodzinnym to świetne miejsce do zaaranżowania terenu gier dla naszych najmłodszych. Należy jednak przemyśleć coś więcej niż tradycyjna huśtawka bądź piaskownica i zamienić fragment powierzchni na malutki plac rozrywki.

Pistolet do klejenia PKP 7,2 LI marki Bosch

Autor: Bosch
Źródło: Bosch
Gdy tylko powierzchnia działki na to zezwala możemy zbudować wyjątkową przestrzeń do gry, a nawet niewielkie boisko. Jednym z wyjątkowo efektownych rozwiązań będzie urządzenie w ogrodzie imitacji morza wraz z częścią zatopionego statku. Wykonamy je przy pomocy specjalnego podłoża, jakim jest np. tartan. Niezwykle ważne jest dokładne przypatrzenie się poszczególnym elementom wyposażenia takiej przestrzeni, gdyż od nich zależy nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszego pociechy.

Najlepszym wyborem będą produkty wytworzone z drewna. Powinniśmy jednak pamiętać, żeby do ich instalacji używać dedykowanych preparatów, takich jak impregnat czy klej do drewna. Ten naturalny materiał to pewnik wytrzymałości, solidności oraz odporności na uszkodzenia i nieprzyjazne warunki pogodowe. Jeśli planujemy samodzielny montaż elementów z pewnością konieczny będzie wysokiej jakości klej do drewna, który solidnie złączy poszczególne części. Do drewnianych powierzchni doskonały będzie klej poliuretanowy, który jest oporny na wysokie i niskie temperatury oraz wodę.

Nawierzchnia placu rozrywki nie może stwarzać ryzyka dla dzieci, dlatego na pewno nie powinien to być beton czy kamień. Rozwiązaniem będzie trawa, jednak zabawy niezwłocznie ją osłabią, dlatego trzeba pomyśleć o trwałym i bezpiecznym podłożu. Idealnie w tej roli sprawdzi się tartan tworzywo – trwałe na uszkodzenie i temperaturę tworzywo sztuczne.

Nie czekaj, ponieważ jesteśmy tu (http://stalowydesign.pl/meble/nogi-ramki-stalowe/) dla Ciebie. Stworzyliśmy bardzo ciekawe wpisy. Pragniesz je przeczytać? Zapraszamy do następnej strony.

Klej w sprayu tesa® EXTRA STRONG 60022

Autor: Tesa
Źródło: Tesa
Powierzchnia jest antypoślizgowa, a właściwości materiału pozwalają na uformowanie dodatkowych efektów ozdobnych, jak pagórki czy imitacje morskich wód. Nawierzchnię można położyć samodzielnie wystarczy do granulatu (pociętych zwulkanizowanych gumowych płyt) dołączyć kleje poliuretanowe i rozprowadzić powstałą substancję na pożądanym podłożu. Materiał po stwardnięciu stworzy spójną i bezpieczną powierzchnię bez złączeń.