Rodzaje ogrodzeń na placach budowy

Tereny budowy w dużych skupiskach ludzkich to już normalny element codziennego krajobrazu. Gdy kończy się jedna budowa, prawie od razu rozpoczyna się kolejna, albo nawet więcej niż jedna.

Niezwykle ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa dla okolicznych budynków i ludzi. To oczywiste, że z budową powiązane są zazwyczaj duże wykopy, musi być ona dobrze oznaczona i oczywiście zabezpieczona.Do tego wykorzystuje się ogrodzenia przemysłowe.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

To oczywiste, że placu budowy nie wolno ogrodzić zwykłym płotem czy siatką. Ogrodzenia budowlane muszą spełniać szereg wymogów, co do wysokości, wytrzymałości i materiałów z jakich są zrobione. Najczęściej do grodzenia placów wykorzystuje się ogrodzenia pełne.

Zwykle zbudowane są z blachy trapezowej.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tu (https://maszyny-tmc.pl/product-category/linia-do-produkcji-pelletu-pasz-tworzyw-sztucznych/).

Czasami tego typu blachę wykorzystuję się jako wypełnienie ogrodzenia z ażurowej siatki, co jeszcze zwiększa bezpieczeństwo. Zwykle jednak blaszane panele we właściwy sposób połączone wypełniają swoje zadanie. Ważne jest byśmy zwrócili uwagę na metodę łączenia fragmentów ogrodzenia. Muszą być solidne i sztywne, aby w razie czego nie rozleciały się po kilku tygodniach. Budowa zazwyczaj trwa przynajmniej kilka miesięcy a w trakcie nikomu nie chce sięprzejmować ogrodzeniem. Dobrze zatem, aby raz postawione nie wymagało poprawek.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Popularne są ogrodzenia panelowe. Mogą być ażurowe i są lżejsze niż pełne, ale oczywiście nie są tak wytrzymałe i stabilne. Zrobione są, jak sama nazwa mówi, z paneli łączonych śrubami czy innego rodzaju spojeniami. Zazwyczaj wykorzystywane są do odgradzania terenów budowy oddalonych od okolic, w których ludzie znajdują się bardzo często – czyli przykładowo chodników przy ulicach. Jeżeli plac budowy jest gdzieś w oddaleniu, ażurowe ogrodzenie panelowe na pewno wystarczy do zagwarantowania bezpieczeństwa. Naturalnie również powinno być właściwej wysokości i wytrzymałe.

ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD

Przy krótkich, zajmujących zaledwie kilka godzin pracach zwykle stosuje się ogrodzenia zaporowe. To po prostu wolno stojące płotki odgradzające miejsce pracy od na przykład przejeżdżających aut czy przechodniów. Tego rodzaju ogrodzenia nie mają zastosowania na wielkich placach budowy, raczej przy pracach drogowych i to tylko kilkugodzinnych.

Przy wyborze ogrodzenia kierujmy się przede wszystkim jakością. Zwróćmy uwagę, żeby wybrać dobrą markę – jak choćby Heras. To firma specjalizująca się w tego typu konstrukcjach zatem mamy pewność, że otrzymamy ogrodzenia najwyższej klasy i spełniające wszystkie wymogi.

Źródło: ARAD