Dlaczego dobrze byłoby zainwestować w systemy tryskaczowe?

Posiadacze domów wolnostojących wielokrotnie rozważają, jakie zabezpieczenia przeciwpożarowe są najbardziej efektywne oraz zarazem wydajne.
Od razu na myśl przychodzą systemy tryskaczowe, które są często wykorzystywane w budynkach użyteczności miejskiej.

Wkład kominkowy
Tryskacz

Autor: SwedeCenter
Źródło: SwedeCenter
Podczas planowania domu dodanie w nim zabezpieczeń przeciwpożarowych jest bardzo łatwe. Tryskacze wykorzystujące miedziane przewody gwarantują bezpieczeństwo, ponieważ same również są bezpieczne. Są one niepalne i mogą wytrzymać ogień, a jest to jedna z wielkich zalet. Instalacja systemu tryskaczowego w relatywnie starym budynku także nie powoduje jakichś większych kłopotów.

W prezentowanym na tej stronie wpisie przeczytasz fascynujące treści, ale sprawdź także, co kryje się w najświeższym tekście (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm). Bez wahania zwyczajnie go kliknij!

Automatyczne systemy tryskaczy mają znaczną przewagę nad systemami alarmowymi PPOŻ, gdyż nie tylko mogą zarejestrować pożar, ale też od razu rozpoczną go gasić. Tryskacz zostaje uruchomiony w wyniku uzyskania ustalonej temperatury, która zazwyczaj wynosi 30 stopni powyżej największej temperatury danego pomieszczenia i podaje wodę w tamtym miejscu, gdzie pojawił się ogień. Tryskacze są w stanie otwierać się wyłącznie w okolicy miejsca wystąpienia pożaru.

Z tego powodu, że reagują one na temperaturę, wielokrotnie jeden tryskacz lub nawet 2 tryskacze mogłyby wystarczyć do ugaszenia małego pożaru. Warto także wspomnieć, że działaniom straży pożarnej często towarzyszą duże zniszczenia spowodowane przez wodę. Tryskacze natomiast są uruchamiane wyłącznie wtedy, kiedy wyłania się taka konieczność. Systemy tryskaczy mogą być wykonane przy użyciu miedzi, która jest surowcem relatywnie miękkim o niezwykle charakterystycznej łososiowo – różowej barwie.

Przy kontakcie z powietrzem bardzo prędko powleka się ochronną cieniutką warstwą tlenku, która zapobiega pojawianiu się kolejnych reakcji. Miedź, która jest narażona przez dłuższy czas na działanie wilgoci, może wytworzyć warstwę, która nazywana jest jako patyna i chroni ona ten metal przed korozją.