Zdecyduj się na wspaniałe, klinkierowe ogrodzenie twojej posesji

Projektując nasz podjazd z pewnością zastanawiamy się z czego wykonać ogrodzenie dla nowego domu. Wariantów jest mnóstwo, zależnie od tego jaki efekt chcemy osiągnąć oraz w jakim stylu utrzymany będzie nasz dom.

ogrodzenie

Autor: Chad K
Źródło: http://www.flickr.com
Popularnym rozwiązaniem są płoty klinkierowe. Ten zaliczający się do ceramiki materiał jest wyjątkowo wytrzymały na warunki atmosferyczne na przykład mróz czy też deszcze oraz nie porasta glonami. Płot z klinkieru nie wymaga większej pielęgnacji, należy go umyć przynajmniej raz do roku. Świetnym urządzeniem do tego celu będzie przykładowo myjka ciśnieniowa, która szybko radzi sobie z zabrudzoną powierzchnią ogrodzenia. Klinkier jest wyjątkowo uniwersalnym materiałem i będzie dobry jednocześnie do nowoczesnych budynków oraz podobnych do dworków. Decydując się na klinkier mamy do dyspozycji mnóstwo barw- od rdzawego do białego jak również przeróżną fakturę powierzchni, co bardzo ułatwi nam dobranie klinkieru do kolorystyki naszego domu. Najprostszy do czyszczenia będzie z pewnością gładki klinkier.

Murowanie z klinkieru wymaga uprzedniego stworzenia solidnego fundamentu pod płot – producent pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych Wienerberger. Do murowania można używać odpowiednich zapraw przeznaczonych jedynie do klinkieru jak również spoiw zapobiegających gromadzeniu się niechcianej wody w szczelinach. Żeby zrobić ogrodzenie można zatrudnić firmę bądź próbować sił samemu. Klinkier wspaniale wygląda z elementami z drewna lub metali.

Często spotykane jest połączenie klinkierowych słupków z kutym ogrodzeniem. Jest to tak zwane ogrodzenie ażurowe. Wygląda bardzo elegancko i pasuje prawie do każdego budynku. Jeszcze lepiej będzie wyglądało w połączeniu z fragmentaryczną lub całkowitą elewacją domu z klinkieru. drabina 3 stopnie i ogrodzenie utworzą razem spójną całość.

Warto zdecydować się na ogrodzenie z klinkieru, ponieważ jest on uniwersalny oraz bardzo łatwy w utrzymaniu. W porównaniu na przykład do często spotykanego kamienia wapiennego jest zdecydowanie trwalszym materiałem, przede wszystkim gdy chodzi o destrukcyjny wpływ deszczu jak również zanieczyszczonego powietrza na ogrodzenie.