Osuszacze powietrza – jaki wybrać?

Zbyt duża wilgoć to problem, jaki spędza sen z powiek wielu lokatorom. Zwilgotniałe ściany mogą być przyczyną powstawania grzybów oraz pleśni. Mokre Mury to także podniesione koszty nagrzewania, nieprzyjemny zapach czy opóźnienia w robotach remontowych.
Częstokroć najprostszym wyjściem jest zakup osuszaczy powietrza.

Jaki osuszacz kupić? Przed zakupem najlepiej pojąć z czym tak naprawdę mamy problem a także jak działają tego rodzaju urządzenia. Wilgoć powietrza jest to pojęcie, które charakteryzuje ilość wody która znajduje się w atmosferze. Optymalna wilgotność powietrza w mieszkaniu to 40-60%. Zbyt niska wilgoć powoduje przesadne wysychanie spojówek, wzmocnienie się objawów chorób dróg oddechowych, a nawet przesuszenie skóry. Nadto duża wilgotność powoduje z kolei rozwój bakterii oraz grzybów. Jak powszechnie wiemy pleśnie oraz grzyby wpływają nadzwyczaj wyniszczająco na zdrowie. Szczególnie narażone na negatywny wpływ zagrzybienia domu są maluchy. Występowanie pleśni powoduje u dzieci przeróżnego rodzaju alergie albo nawet astmę.
Biokominek Brasa

Autor: Brasa
Źródło: Brasa
dach płaski

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Wilgotność powietrza zależy bezpośrednio od jego temperatury. Dzieje się w taki sposób dlatego, iż w chłodnym powietrzu „mieści się” mniej wody aniżeli w ciepłym. To dokładnie przez tą właściwość obserwujemy zwiększoną wilgotność w zimnych piwnicach, a również przesuszone powietrze na poddaszu. Na wilgoć powietrza w mieszkaniu ma także wpływ pora roku czy pogoda. Zimą, kiedy włączymy ogrzewanie powietrze może być nadzwyczaj przesuszone.

Ogromny wpływ na to czy w mieszkaniu jest wilgoć ma to, w jaki sposób jest zbudowane.

Zainteresował Cię ten post? Masz ochotę na kolejne? Zatem jesteśmy w serwisie (http://www.greczka.pl/oferta/rozprezacze-odsolin/) – wystarczy wejść w ten link i oglądać szczegółowe opisy.

Kłopot zawilgocenia tyczy się wyjątkowo mieszkań w tzw. starym budownictwie, mieszkań ze słabą wentylacją oraz ulokowanych na parterze.