Książki mają możliwość stać się inspiracją

Czasami jest tak, iż nie mamy pomysłu na ciekawy obiad, a równocześnie samodzielnie nie mamy chęci następny raz jeść tego identycznego. Innym razem posiadamy problem z wyjaśnieniem potomkowi jakichś istotnych dla niego kwestii związanych z religią oraz nierzadko nie rozumiemy, gdzie znaleźć odpowiedzi. A przecież nie bez powodu mówi się, iż wyjaśnienia na różne pytania, te istotne oraz mniej istotne zawsze możemy wyszukać w książkach, wystarczy jedynie, iż dokładnie się wyszuka.

Obiad nie musi być stresujący

Makaron z brokułami i pomidorami

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

Daleka familia wprosiła się ze swoim przyjazdem i pragniemy ją ugościć obiadem? A może pragniemy zadziwić teściową swoimi zdolnościami kulinarnymi? Na szczęście nie jesteśmy z tym kłopotem sami, gdyż zawsze możemy sięgnąć po książkę Agata Ziemnicka , Olga Kwiecińska – Kaplińska Rewolucja na talerzu. To tu przeczytamy jak można prędko oraz łatwo przyrządzić wspaniały obiad, co robić, by dania nie tylko wspaniale smakowały, lecz także fantastycznie się przedstawiały, w jaki sposób powinny być one serwowane (). A jeżeli już się dowiedzieliśmy, iż małe dzieci są chłonne świata oraz że lubią zapytać o rzeczy, o których my nawet nie myśleliśmy, to z pewnością w kwestiach religii przyda nam się Praca zbiorowa Podręcznik do nauki religii dla dzieci trzy- i czteroletnich Bóg nas kocha, wszystko tam jest dokładnie i rzetelnie wyjaśnione, więc nasze dziecko nie będzie miało poczucia, że je zbywamy.

Świetna na prezent

Lewitujące książki!

Autor: Calvado
Źródło: Calvado

Kiedy szukamy książki do niedalekiej kobiety, pragniemy zmienić jej życie, lub chociażby spowodować, aby czytała z wypiekami na twarzy, to bez wątpienia dobrze zadziałamy kiedy podarujemy jej E.L. James Pięćdziesiąt twarzy Greya. Głośną w ostatnim czasie książkę, która połączyła erotykę, z seksem i mówi o tym, co przeważnie pozostaje za drzwiami sypialni.

Masz spory kłopot ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego kłopotu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona buty myśliwskie.

A dla panów, szczególnie takich lubiących sport, fantastyczna może się okazać Lipoński Wojciech Historia sportu – Lipoński Wojciech, która pozwoli im się cofnąć do źródła każdej dyscypliny – Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książki kupujmy w ciemnoKiedy naprawdę żaden ciekawy podarunek nie wchodzi nam do głowy, to mamy szanse być przeświadczeni, iż książka sprawdzi się tu bez wątpienia wspaniale, a co się z tym wiąże, jeżeli nawet nie wiemy co ma okazję się danej osobie spodobać, to wystarczy spojrzeć na spis bestsellerów, a już będziemy rozumieli.