Gdzie mogą znaleźć wykorzystanie nawilżacze przemysłowe?

Zależnie od zapotrzebowań i zastosowania te urządzenia umożliwiają uzyskiwanie rzeczywistej mgły, która jest ujemnie spolaryzowana lub umożliwiają dostawać aerozole solankowe, ochrony roślin lub aromaterapeutyczne.

Narzędzia te wytwarzają oraz emitują mgłę lub aerozol rozdrobniony w cząsteczkach od 0,5 mikrona do 30 mikronów.
mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalne nawilżacze powietrza mogą być zastosowane do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń tego typu jak kurze, pyły oraz dymy.

Zobacz koniecznie ten wpis z serwisu (https://lapppoland.lappgroup.com/systems/przewody-serwo-wiazki-elektryczne.html) opisującego zbliżone posty, gdyż on na pewno również jest godny Twojego zainteresowania.

Są stosowane one w dużych pomieszczeniach mieszkaniowych, handlowych, usługowych lub sanatoryjnych. Tego typu pomieszczenia mogą posiadać powierzchnię do 600 metrów kwadratowych i mieć wielkość 2000 m3. Wykorzystuje się je także w procesach wytwórczych i laboratoryjnych, w chemicznych dziedzinach, w przemyśle dziewiarskim, papierniczym oraz piekarniczym. Nawilżacze przemysłowe mają wykorzystanie w przechowalniach warzyw oraz owoców i przy uprawie boczniaków oraz pieczarek. Posiadają także wykorzystanie w magazynach ciętych kwiatków oraz kwiatków doniczkowych.

We właściwy sposób nawilżone powietrze będzie wpływać dodatnio na jakość realizowanej pracy. Regulowanie wilgoci powietrza w zakładach pracy możliwe jest wyłącznie dzięki profesjonalnym systemom nawilżania, które wykorzystując energię, oczyszczają i nawilżają powietrze. W procesie nawilżania może być użyty każdy możliwy typ energii. Może być to skompresowane powietrze, energia elektryczna czy gorąca woda. Przemysłowe nawilżacze znajdują wykorzystanie w przemyśle papierniczym oraz w drukarniach. Papier jest wytwarzany z celulozy, która jest materiałem naturalnym czyli niezwykle poważnie reaguje na zmiany wilgoci. W czasie produkcji papieru zachodzi bardzo szkodliwe dla ludzi zjawisko pylenia.

Poza tym mogą się pojawić kłopoty, które związane są z wibrowaniem krawędzi w arkuszu papieru, które zmienią jego kształt oraz wymiary i tym samym znacznie obniżą jego jakość. Odpowiednio dobrane nawilżacze powietrza pozwolą usunąć wszystkie te zjawiska w całym cyklu produkcyjnym.