Wiosna – porządki w naszym domu

Kiedy nadchodzą pierwsze, słoneczne dni w roku, wszyscy od razu dobrze się nastrajają. Kiedy czuć wiosnę w otoczeniu, polepsza nam się nastrój, jesteśmy pełni wigoru, przyjaźnie usposobieni, mamy nowe pomysły i plany, Każdy z nas zaczyna porządki w mieszkaniu, ogródku, w swoim życiu. Wykonujemy dawno porzucone plany noworoczne, wszystko postrzegamy w jaśniejszych kolorach. Pobudkę z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której dostarczają nam promienie słoneczne, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych porach roku.

Wiosna w ogrodzie

kwiaty

Autor: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Ci szczęśliwcy, którzy mogą się radować przydomowym ogródkiem, na wiosnę rozpoczynają duże zmiany w nim. Jeżeli prowadzimy pole z warzywami, to od początku maja musimy rozpocząć siew pierwszych gatunków roślin. Rzodkiewka, sałata, bakłażany, ogórki, w zależności od gleby i dostępu słońca, mamy niezwykle wielkie pole do popisu. Gospodynie bardziej ambitne, budują na swojej posiadłości szklarnie, w których mogą sadzić mocniej egzotyczne rośliny, jak pomidory czy paprykę. Amatorzy sporych terenów, często posiadają na ich terenie drzewa owocowe. Wiśnie, gruszki, śliwki, czereśnie – te wszystkie drzewa potrzebują odpowiedniej opieki, zarówno przed jak i po mrozach.

To bez wątpienia niezwykle interesująca kwestia, zatem jeśli masz ochotę ją przeanalizować bardziej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w treści (https://roletomat.pl/piloty/pilot-19-kanalowy-z-programatorem-czasowym-inel).

Lecz największą ozdobą i oznaką że wiosna w ogrodzie na prawdę nadeszła, są kwiaty – więcej na ten tamat na Majestatyczne, kolorowe rabatki z bratkami, krzaki z wieloma gatunkami tulipanów, a co najważniejsze – urzekający aromat kwiatów, którego nie zaznamy w kwiaciarni, pełnej sztucznych roślin.

Przydomowe krzątaniny

wymiana opon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Po mrozie nie tylko natura budzi się ze snu, również nasz dom wymaga często odrestaurowania. Jeśli mróz był tej zimy bardziej uciążliwy, niekiedy możemy po stopieniu śniegu zauważyć liczne spękania, zarówno na naszym tynku, jak i bruku.http://www.olszewscy.org.pl/ OlszewscyDzieje się tak w przypadku dużych różnic temperatur, nieprawidłowo zabezpieczone podłoża najzwyczajniej w świecie pękają i należy dokonać ich remontu na początek lata. Następnym obowiązkiem każdego gospodarza jest wymiana opon z zimowych na letnie . Jest to szczególnie ważne, bowiem duży odsetek wypadków na drogach można połączyć ze zbagatelizowaniem przez niektórych tej czynności. Kiedy tylko rozpoczną się pierwsze, ciepłe dni, każda pani domu rozpoczyna mycie okien, przy okazji intensywnie wietrząc dom z zimowego powietrza. Często decydujemy się w tym okresie na niewielkie reperacje, energia nas rozpiera, mamy sporo nowych pomysłów na wystrój wnętrz. Zmieniamy barwę ścian, odnawiamy futryny drzwi.

Koniec zimy jest w przyrodzie początkiem narodzin nowego życia. Wiosna w ogrodzie rozpoczynana jest kwitnięciem pierwszych roślin, mamy cudowne nastroje, zapał do działania, cieszymy się ze słonecznych, znacznie dłuższych dni. Jest to również pora przydomowych obowiązków – wymiana opon, drobne remonty czy reperacje.