Niezwykle prosty i przyjemny sposób na zagwarantowanie pięknego zapachu w mieszkaniu

Jedną z najmilszych form leczenia jest na pewno aromaterapia, czyli kuracja polegająca na wprowadzaniu do organizmu pacjenta olejków eterycznych albo zapachowych. Do tego celu mogą być stosowane specjalne niewielkie kominki.

Swym wyglądem przypominają nieco mały dzbanek.

design domu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu kominek ceramiczny to również doskonały sposób na sprawienie, aby w wybranym pomieszczeniu pojawił się delikatny niezapomniany zapach. Do górnej (przynoszącej na myśl otwarty słoik) części należy wlać trochę wody i parę kropel aromatyzowanego olejku, z kolei w dolnej części umieścić zapaloną świeczkę. Ciepło wydobywające się od jej płomyka sprawi, że górna część misy trochę się rozgrzeje. To z kolei spowoduje wydzielanie niezwykle przyjemnego aromatu. Płomień świeczki posiada na celu takie podgrzanie górnej części kominka, żeby znajdujący się w tamtym miejscu olejek eteryczny albo zapachowy po prostu wyparował. Wystarczyłoby tylko 5-10 kropelek olejku.
budownictwo

Autor: www.GlynLowe.com
Źródło: http://www.flickr.com
Opisywane kominki ceramiczne są bardzo łatwe w czyszczeniu. Mogą mieć przeróżne kształty i barwy, przez co bez trudu można je dopasować do każdego pomieszczenia. Niektóre modele mają ponadto zdejmowane pokrywki oraz miejsce na wodę oraz olejki. Zamiast nich, można by też czasem wykorzystywać wosk, przy czym nie każdy model nadaje się do takiego celu. Jeśli chcielibyśmy używać wosku, musimy wybrać kominek z nieco większą miseczką. Istnieją również kominki posiadające uchwyt. Jest to bardzo praktyczne wyjście, które ułatwia przenoszenie kominka.

Jest to o tyle ważne, że po upływie pewnego czasu kominek jest dosyć ciepły.

Tak samo ekscytujące zagadnienia znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem pomniki wrocław, który jest tutaj!

Gdy już zakupimy właściwy model, na pewno umili on dużo jesiennych albo zimowych wieczorów.