Jaki rodzaj paliw do ocieplenia budynku jednorodzinnego jest tańszy?

Posiadacze domków wolnostojących dobrze wiedzą, że kwestia ich ogrzewania jest bardzo ważna także z finansowego punktu widzenia. Niestety mają oni trochę ograniczone pole manewru, gdyż muszą dostosować się do miejscowego planu zagospodarowania.
Jeżeli dopiero masz w planach zakup nieruchomości, korzystnie jest poznać jej plan jeszcze przed dokonaniem transakcji.

odbicie - mieszkanie

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com
Często bowiem w tym planie istnieje zakaz używania kotłowni na paliwo stałe. Paliwo tego typu jak drzewo, węgiel czy pelet, są jednak bardzo niewygodne dla użytkownika, z tego też powodu kotłownia stosująca gaz płynny jest ciekawym rozwiązaniem. Dla przykładu kwestia przechowywania np. węgla. Taki kocioł trzeba regularnie czyścić, uzupełniać paliwo czy wyrzucać popiół. Funkcjonuje jednak jeden bardzo istotny czynnik, dla którego ludzie nadal bardzo często stosują kotły na paliwo stałe.

Czy uważasz, że istnieje konieczność dodatkowego sprawdzenia umieszczonych w tym wpisie informacji? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (http://www.ocieplaniepianapur.pl/kontakt/).

Oczywiście chodzi tutaj o pieniądze, zatem cenę za 1 kWh ciepła. Wykorzystanie kotłowni węglowej jest trzykrotnie mniej kosztowne niż gazu płynnego.

kotłownia

Autor: Maëlick
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zatem wybierać pomiędzy kłopotliwą eksploatacją, ale niskimi kosztami pracy, albo odwrotnie – łatwą obsługą, ale z większą opłatą eksploatacji. Co ciekawe, kocioł na gaz nie musi zostać umiejscowiony w kotłowni. Mógłby być w każdym pomieszczeniu, które nie jest przeznaczone na stałą obecność mieszkańców. Natomiast kocioł na paliwo stałe musi być umieszczony w kotłowni, zatem oddzielnym w tym celu pomieszczeniu.

Poza tym w takim przypadku konieczna jest wentylacja grawitacyjna i komin, który musi zostać wyprowadzony ponad powierzchnię dachu. Sama kotłownia musi być stosunkowo duża oraz wygodna w eksploatacji.