Z jakiego powodu ogrodzenia z żywopłotu są znakomitym rozwiązaniem dla leniuchów?

Płoty pełnią w rzeczywistości 2 role: są one sposobem na oznakowanie własności określonej posesji i jakiegoś rodzaju środkiem na jej zabezpieczenie. Tę pierwszą opcję mogą spełniać również m.

Kupno

Autor: GARDENA
Źródło: GARDENA

in. porozstawiane regularnie paliki, wał czy choćby w odmienny sposób przystrzyżona trawa.
technika

Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com
Patrząc na te kwestie od strony technicznej środki, które są stosowane do konstrukcji ogrodzenia, odpowiadają zazwyczaj poziomowi zagrożenia lub ewentualnie panujących w konkretnym miejscu tradycji. Niezwykle często w miejscowych planach nakazuje się budowę ogrodzeń ażurowych lub zakazuje się wykonywania ogrodzeń pełnych powyżej 0,5 m wysokości. Może to wynikać nie tylko ze strony estetycznej, lecz także przez wzgląd na ochronę ekosystemów, gdyż pełne mury uniemożliwiałyby migrowanie mniejszych przedstawicieli fauny. Moglibyśmy w takiej sytuacji wykonać jedynie fragmenty muru, przykładowo przy furtce ogrodzeniowej czy też jako filary w rogach. Całość mogłaby prezentować się niezwykle ładnie, zwłaszcza w połączeniu z roślinnością pomiędzy filarami czy ażurowym wypełnieniem.
Sprężyna na czarnym tle

Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/
Jeżeli nasza posesja jest zlokalizowana na osiedlu domów wolnostojących usytuowanych wprost przy ulicy, należałoby zwracać uwagę na to, czy materiał na Ogrodzenie okaże się wytrzymały na różnorodnego typu czynniki zewnętrzne, takie jak chociażby zachlapanie przez przejeżdżające droga samochody albo opady deszczu, które będą pochodzić z ulicy. Wtedy warto byłoby inwestować w droższe rozwiązania np.

: betonowa cegła, klinkier albo żywopłot, jaki zasadniczo sam może się poniekąd oczyszczać z brudu. Poza tym żywopłot nie jest szczególnie okazałym rodzajem ogrodzenia, zatem będący za nim wywóz gruzu radom nie będzie stanowić pokusy dla ewentualnych włamywaczy.