Do czego dzisiaj są używane folie do wydruku cyfrowego?

Dzisiaj możemy zakupić różne typy folii. Może to być folia do laserowego druku, do druku cyfrowego czy też atramentowego.
Idealna do wielobarwnego wydruku jest folia do druku cyfrowego. Jest ona wykorzystywana do drukowania w urządzeniach cyfrowych, lecz jest również sprawdzana na drukarkach, które wykorzystują technikę suchego tunera.

Można by na tej folii wykonywać wydruk cyfrowy i naklejki promocyjne, jakie naklejać możemy tak wewnątrz jak i na zewnątrz. Przeważnie taka folia ma standardowy klej, który jest permanentny do wydruku i nie ma nacięć na podłożu. Wydruk cyfrowy jest niezwykle pożądanym rozwiązaniem. Korzystają z niego osoby prywatne jak i duże korporacje. Metodą druku cyfrowego jest m.in. laser. Drukowanie rozpoczyna się tak, że kontroler wydruku informacje wejściowe przekształca w tzw. ramkę. Jest ona rozseparowanym zestawem informacji o obrazku, który będzie drukowany. Przez to urządzenie moduluje laserową wiązkę, jaka naświetla elektrostatycznie naładowany cylinder.

folia do druku cyfrowego

Autor: Christine Wagner
Źródło: http://www.flickr.com
Odmienną metodą wydruku cyfrowego jest jonografia, jaka w inny sposób nazywana jest elektrografią. Tutaj obraz stworzony jest dzięki gęstej siatce elektrycznych obwodów. Obwody te rozmieszczone na cylindrze wytwarzają magnetyczne pole. Dzięki temu ferromagnetyczny proch wytwarza obraz na cylindrze w przestrzeniach, w jakich zadziałało magnetyczne pole. Wydruk cyfrowy na folii jest bardzo zbliżony do druku na drukarce atramentowej. Wielką zaletą wydruku cyfrowego jest to, że jest możliwe odwzorowanie pełnej palety barw CMYK. Przydatne to jest w przypadku bogatych pod względem kolorystyki wzorów oraz fotografii, jakie potem miałyby być nadrukowane na ubrania. Cyfrowego wydruku nie można mylić ze znanymi kiedyś „naprasowankami”.

Miały one niezwykle krótką żywotność, prędko pękały oraz zanikały na nich barwy.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła (przyparku.com.pl/galeria) odnoszące się do archiwum pokrewnych tekstów. Są one opublikowane na innym tego rodzaju serwisie – sprawdź je!

Metoda cyfrowego druku na folii wykorzystuje całkiem inne procedury oraz surowce. Metoda ta jest dość trwała i nie zaniknie po jednym praniu.