Właściciele posiadłości z pewnością posiadają tarasy i balkony — muszą je właściwie zabezpieczyć

Balkony i tarasy muszą mieć barierki dla bezpieczeństwa.
Większość mieszkań w naszym kraju ma balkony. Domy wolnostojące mają prócz tego tarasy oraz schody wewnętrzne.

butelki z alkoholem

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
balustrady

Autor: Menu
Źródło: www.smakprostoty.pl
W każdym z tych przypadków potrzebne wydają się być balustrady, by wypełnić wymogi bezpieczeństwa, ale też aby pięknie wykończyć swój dom. W mieszkaniach z reguły sprawa balustrad nie jest naszym zmartwieniem. To deweloper jest zmuszona oddać mieszkanie w takim stanie, żeby nie stwarzało ono żadnych zagrożeń. Jednak w domu wolnostojącym mamy przynajmniej kilka miejsc, w których balustrady są konieczne. Rzecz jasna są to balkony, taras (jeżeli jest dosyć wysoko położony) oraz wewnętrzne schody na górę. Jeżeli chodzi o balustrady, które będą znajdować się na zewnątrz domu, to właściciele często chcą, aby były one zrobione dokładnie tak samo, jak płot na granicy działki. Mają ochotę, żeby wszystko całościowo elegancko się dopełniało.

Nie czekaj – jeżeli spodobał Ci się ten opis, to do zobaczenia mamy też podobne zagadnienia na witrynie, która znajduje się pod podanym linkiem.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo modne były barierki zrobione z kutego żelaza. Nie należały one do tanich, ale były cudowne. Można było postawić też na mniej kosztowną wersję ze sklepu. Musimy tylko pamiętać, żeby kupić ocynkowaną balustradę, ponieważ to uchroni ją przed korozją. Obecnie niezwykle popularne stały się szklane balustrady na balkonach. Jest to zwykle szkło przyciemniane, by nie było widać nas z ulicy.

Identyczne rozwiązanie możemy zastosować dla schodów wewnętrznych. Rewelacyjnie wyglądają one w nowoczesnych, industrialnych apartamentach. Tradycjonaliści wciąż bardziej cenią balustradę z drewna.