Jest jeden produkt, który jest doskonały w ocieplaniu budynków, ale także w pakowaniu kruchych przesyłek

Mowa tutaj o styropianie. Jest to popularne tworzywo sztuczne, które ma niezwykle duże zastosowanie.
Z pewnością nawet wcześniej nie byliśmy świadomi tego, że styropian bywa używany w tylu różnych sektorach, że pewnie mamy z nim kontakt kilka albo kilkanaście razy dziennie.

aranżacja

Autor: Sam Beebe
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza w stylu fluo

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
styropian

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
Podczas remontowania stosuje się go do izolowania oraz ocieplania różnych powierzchni. Da się na przykład położyć go na dachu lub na stropie, ale również na ścianach. Wówczas będzie pełnił wymienione wcześniej funkcje. W obecnych czasach jest to jeden z częściej stosowanych tworzyw w sektorze remontowym. Prócz tego styropian używamy do wytwarzania tacek, na których kładzie się jedzenie wysyłane do supermarketów — dla przykładu surowe i pakowane próżniowo mięso oraz pierogi. Ze styropianu (Zobacz styropian spadkowy od Megastyro) produkuje się także opakowania dla ważnych artykułów, które należy odprawić kurierem. Tutaj są dwa sposoby pakowania. Pierwszy to specyficzny odlew — zatem styropian dokładnie dostraja się do kształtów rzeczy (szklanej butelki albo wazonu) albo paczkę z kruchym przedmiotem wypełnia się drobnym styropianem, który przybiera postać drobnych kuleczek. Tworzywo to ma różną gęstość zależnie od wymogów. Najbardziej trwałe będzie oczywiście to, które wykorzystuje się w budownictwie.

Te, które używa się do osłony różnych rzeczy w czasie przewożenia, są zdecydowanie mniej twarde. Jeśli zechcemy, to bez problemów będziemy mogli je złamać.