O czym należy pamiętać wykonując zabieg ozonowania?

Zabieg ozonowania powinien być przeprowadzony z zachowaniem odpowiednich procedur.
Ozonowanie składa się z 4 podstawowych etapów. Pierwszy etap to przygotowanie pomieszczenia. Należy wynieść z niego wszystkie rośliny i zwierzęta.

tableau - budowa

Autor: Grzegorz Latkowski
Źródło: http://www.flickr.com
W pokoju należy zabezpieczyć wszystkie kratki wentylacyjne albo szczeliny w drzwiach. Wynieść trzeba wartościowe przedmioty tego typu jak obrazy lub odmienne dzieła sztuki. Cenny elektroniczny sprzęt trzeba owinąć w folię. Zabieg ozonowania przeprowadza się w maskach, a czasem w służących specjalnie temu celowi namiotach. Ozonowanie jako takie ma zbawienny wpływ na ludzi, ale sam związek wdychany być nie może. Ozon to utleniacz, jaki posiada wpływ na starzenie się przedmiotów w tym domowych sprzętów. Ale dobrze zabezpieczone nie ulegają złemu wpływowi ozonu, ponieważ stężenie tego gazu nie jest aż tak wysokie. Należy mieć w pamięci, że ozon nie działa powierzchniowo. Więc jeżeli wybieramy ozonowanie jako sposób na walkę z grzybem na ścianach, to ozon nie zlikwiduje tego grzyba. Wtedy trzeba dokładnie nasączyć i umyć ściany grzybobójczym środkiem, dopiero później wykonać ozonowanie, aby zniszczyć zarodniki oraz zapach pleśni.
rzut - oferta

Autor: Antonio Rubio
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim etapem jest poprawne rozmieszczenie i uruchomienie agregatów ozonu. Jest to czynność dosyć szybka i trwa tylko chwilę. Istotne jest, aby generator nie stał na podłodze, tylko na podwyższeniu. Do takiego celu możemy użyć stolika albo krzesła. Zabieg ozonowania trwa przeważnie od 1,5 do 12 godzin. W przypadku mieszkań jest to przeważnie 1,5 h, choć mógłby zająć dłużej. Na podstawie rozmiaru pomieszczenia i poziomu zanieczyszczenia, o czasie trwania zabiegu zdecyduje osoba, która przeprowadza ozonowanie. Niezwykle ważne jest, aby nikt w pomieszczeniu nie przebywał. Należy też na bieżąco kontrolować poziom ozonu w powietrzu.

Będzie od tego zależała długość wietrzenia po zakończeniu zabiegu.

Jeśli opisywana tematyka Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć pokrewne dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www zbiorniki na mleko.

Samo wietrzenie nie może zostać rozpoczęte przed upłynięciem trzydziestu minut, żeby wyprodukowany ozon był w pełni wykorzystany do odkażenia pomieszczenia.