O czym należy pamiętać kładąc podłogi winylowe i ile one kosztują?

Podczas remontowania domu musimy myśleć o wielu kwestiach. Jedną z nich są posadzki, które muszą przecież służyć nam przez wiele lat i być jednocześnie ozdobą choćby naszej sypialni.
Istnieje wiele pomysłów, jednak dzisiaj niezwykle często wykorzystywane są podłogi winylowe.

cena

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadają one od 3 do 7 milimetrów grubości i są złożone z paru warstw winylu.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeśli tak, to z radością chcemy Cię powiadomić, że następny interesujący fakt (http://www.maragency.pl/kategoria/zbiorniki-naziemne/27) oczekuje na Ciebie na nowej witrynie – zaczytuj się z przyjemnością.

Dla dużej ilości osób niezwykle ważna jest ta, która ma zapobiegać ścieraniu. Bardzo ważne jest jednak to, aby przy ich sprzątaniu nie wykorzystywać nie polecanych przez producenta środków czyszczących. Należy pamiętać, że podłogi winylowe są bardzo estetyczne oraz solidne, co ma niestety swoje odbicie w ich cenie. Z drugiej strony można je kłaść na będącą już podłogę, co pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze. A na cenę ich położenia składają się takie kwestie jak sama podłoga (ok. 130-200zł/m2), klej montażowy (ok. 30zł/m2), warstwa samopoziomująca (20zł/m2) i robocizna (35zł/m2). Jest to więc rozwiązanie pośrednie pomiędzy tradycyjnymi panelami a podłogą drewnianą.

fototapety kwiaty

Autor: DA
podłogi winylowe

Autor: Chantico Fire
Źródło: Chantico Fire
Warto jest się nimi zainteresować, ponieważ znakomicie naśladują drewno i są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia. Doskonale nadają się zarówno do pokoju dziennego, jak i do jadalni czy przedpokoju. Wyglądają wprost fantastycznie, bez trudu się je czyści i są wytrzymałe na zabrudzenia po kawie, winie czy oleju. Jeżeli chcemy ułożyć podłogę w środku nowo wybudowanego pomieszczenia, trzeba pamiętać o dwóch sprawach.

Posadzka musi być idealnie równa, bez pęknięć czy też dołków. Następna sprawa to utrzymanie poziomu, szczególnie, jeśli podłoga winylowa łączy się z innymi materiałami.