Z czego mogą być wykonywane uszczelki?

W naszych mieszkaniach jest mnóstwo małych produktów, których nie zauważamy na co dzień, jednak gdyby ich zabrakło, to na pewno prędko byśmy to stwierdzili. Jednym z takich produktów mogą być podkładki, których zadanie jest oczywiste.
Chodzi oczywiście o izolację termiczną oraz akustyczną.

Drzwi INVADO Torino

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
plany
uszczelka

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety z upływem lat pod na skutek działania czynników pogodowych, zatem przede wszystkim znacznych oraz niskich temperatur oraz wilgoci, cyklicznie ulegają zniszczeniu. Poza tym surowiec, z którego została wykonana uszczelka traci swe cechy, m.in. elastyczność oraz giętkość. Efektem tego jest to, że mogą one przestać w odpowiedni sposób pełnić swe role. Dlatego też już po upływie kilku lat eksploatacji, uszczelki mogą wymagać zamiany.

Czy na danej witrynie (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesie-lancuchowe-4-ciegnowe/29) znalazłeś wszystkie niezbędne treści? Jeżeli masz brak, to zapraszamy na kolejną. Kliknij w poniższy link i voila.

Gdy zatem pójdziemy do sklepu budowlanego, warto jest poprosić o poradę pracownika. On pomoże nam dobrać odpowiedni wzór do naszych okien. Możemy także zabrać ze sobą fragment dotychczasowej uszczelki, aby zaprezentować ją jako wzór. Warto tu mieć świadomość, że do drewnianych okien potrzebne są właściwe uszczelki.

Wytwórcy okien wykonują je zazwyczaj z elastomerów termoplastycznych albo PCV. Ten pierwszy surowiec jest wytrzymały na działanie tego typu warunków jak m.in. ozon, woda, promieniowanie UV czy też czynniki chemiczne. Co istotne, tego typu uszczelki charakteryzują się także dużą trwałością.

Poza tym wszystkie, bez względu na rodzaj, są oferowane w wielu barwach oraz grubościach. Poza tym na rynku są takie, które stworzono z poliuretanu albo gumowe. Te ostatnie mogą być nawet samoprzylepne, co niezwykle usprawnia ich montaż.