Kominek w pokoju dziennym – czy warto?

O umieszczeniu kominka powinniśmy myśleć już w czasie projektowania domku. Jego miejsce będzie zależeć przede wszystkim od roli, jaką ma pełnić.
Jeśli będzie ogrzać domek, powinniśmy ponadto zaplanować miejsce na drewno oraz doskonałą dostępność.

Gdy zaś stanowić ma element dekoracyjny, zagadnienia praktyczne nie są tak ważne. Możemy wybierać spośród palenisk otwartych a także z wkładem kominkowym. Palenisko warto wkomponować w tak zwaną zabudowę, wtedy musi być niewielkich wielkości, możemy go także ulokować w środkowym punkcie salonu, ażeby przykuwał uwagę, bądź pomieścić na ściance działowej między jadalnią a salonem. Wówczas powinniśmy zatroszczyć się, by jego obudowa była większa, natomiast materiał wykonania jak najwyższej próby. W razie kątowej formy kominka czy też kominkowym wkładzie z wielką szybą powinniśmy zwracać uwagę na jego średnicę. Zbyt niewielka skutkować może dostaniem się spalin do mieszkania jak też zatruciem czadem. Kominek ów winna zainstalować profesjonalna firma, jaka zastosuje nieodzowne zabezpieczenia takie jak dla przykładu sznury termoizolacyjne.

Ocieplenie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Kominek spełnia również estetyczną funkcję. Montuje się go także dla radości patrzenia w płomień. Można dookoła niego postawić wypoczynkowe meble i wykreować sferę odpoczynku. Rozpalony płomień na pewno przyda wnętrzu przytulności. Kominek winien zawsze znajdować się w dość znacznej odległości od kanapy, w przeciwnym wypadku ciepło może wpłynąć na odcień a także fakturę mebla.

Kominek możemy uruchomić, gdy instalacja c.o. jeszcze nie pracuje, przykładowo w sierpniowe chłodniejsze wieczory. Nagrzewanie kominkowe jest niezależne skanowanie laserowe dostaw energii, natomiast jego eksploatacja tania.