Jakie są zalety zastosowania aluminiowo-poliwęglanowej wiaty i dlaczego tak jest?

Przeważnie na decyzję o wybieraniu zadaszenia naszego balkonu mają wpływ dwa kluczowe czynniki. Pierwszym jest sytuacja, gdy rozpoczynamy aranżować taras, zabudowujemy ściany i podłoże oraz podłączamy tam instalację elektryczną czy kupujemy kolejne meble albo ozdoby.
Wtedy konstrukcja wiaty będzie ochraniać to wszystko, co mieści się na płaszczyźnie tarasu przed deszczem, śniegiem albo słońcem.

odzwierciedlenie - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa wiaty będzie wręcz niezbędna. Kolejny powód, który może skłonić nas do zakupu wiaty to dyskomfort związany z przebywaniem na balkonie w trakcie deszczowych i wietrznych dni.

Serdecznie zalecamy te informacje (https://e-vemco.pl/produkty/testery-transmisji,2,7549) do przejrzenia. Znajdziesz tu dużo przydatnych wskazówek, jakie warto wprowadzić w swoim życiu.

Zakupując osłonę na balkon przeważnie chcielibyśmy, żeby nie zasłaniała ona dostępu do światła, była łatwa w montowaniu oraz lekka. Taka jest aluminiowa wiata, która posiada wypełnienie poliwęglanowe. Panele poliwęglanowe będą przepuszczały światło, są nieprzemakalne oraz nie pękają. Konstrukcja z aluminium będzie gwarantowała lekkość. Poza tym wiaty aluminiowe mogłyby prezentować się naprawdę niezwykle efektownie. Nie należy jednak zapominać, że nie wszystkie wyprodukowane wiaty wykonane z aluminium oraz aluminiowo-poliwęglanowe, jakie są aktualnie do nabycia w marketach, godne są naszego zainteresowania.

kolektory słoneczne

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Aluminium jest to surowiec bardzo odporny na działanie warunków mechanicznych oraz meteorologicznych, gdyż nie utlenia się, nie rdzewieje ani nie gnije. Poliwęglan z kolei to surowiec niemalże niezniszczalny. Mówi się, że jest około 300 razy odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne niż szkło. Równocześnie płyty z poliwęglanu nie ulegają zamarzaniu oraz nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem działania temperatury, jaka może sięgać nawet 120 stopni Celsjusza.

Takie panele poliwęglanowe mogą przepuszczać promieniowanie słoneczne, co jest niezwykle ważne dla osób, którym zależy, żeby pomieszczenia znajdujące się w budynku nie straciły dostępu do słonecznego światła.