Do czego bywa wykorzystywany laminator?

Laminator to konieczny produkt dla każdej wychowawczyni. Tworzone one materiały w wielkiej ilości, a dzięki temu przyrządowi, to na co poświęcona jest duża ilość tuszu, zaangażowania i czasu, będzie towarzyszyć nam nawet przez parę lat.

migawka - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fachowiec

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com

Co ciekawe, taki laminator rzadko się niszczy. Nikogo, kto choć przez chwilę pracował w przedszkolu nie trzeba do tego typu narzędzia zachęcać. W innym przypadku, wszystkie tworzone pomoce już po pierwszych zajęciach wyglądają dość przeciętnie, z kolei po drugich – niewiele z nich zostaje. Przy zakupie laminatora należy jednak spędzić chwilkę czasu. Najważniejsze jest to, że musi on laminować na gorąco. Laminowanie na zimno przydaje się o wiele rzadziej, o ile w ogóle obojętnie kiedy będziemy takiego laminowania potrzebowali.
Kolejną niezwykle ważną kwestią jest opcja tzw. „cofania”. Jest to wymagane, kiedy przypadkowo zatnie się nam laminowana kartka. Dzięki odpowiedniemu przyciskowi można by w bezpieczny sposób wysunąć kartkę oraz zalaminować ją ponownie. Niezwykle przydatne są również specjalne diody mówiące o tym, czy laminator jest już wystarczająco nagrzany. Laminator może laminować materiały w różnorodnych formatach. Przykładowo może to być więc format A5 czy też A4. Dzięki temu można by tworzyć bardzo czytelne pomoce, karty obrazkowe itp. Zdarza się jednak tak, że potrzebujemy czasem planszy do gry, opracowujemy dużej wielkości pomoce stosowane do dekoracji i wtedy przydaje się nam laminator odpowiedni do kartek o wielkości A3.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na omawiany wątek – odsyłam do źródła (http://www.vacuum-tech.pl/), ponieważ znajdziesz na niej dokładne dane, które wyjątkowo Cię zaciekawią.

Podobnie jak kartki, duże folie są niemalże dwa razy bardziej kosztowne, niż folie niewielkie, zatem takie w Rozmiarze A4.

Laminator do formatu A4 jest wygodniejszy do przechowywania i jest o wiele bardziej przydatny. Aktualnie taki laminator możemy nabyć nawet w supermarkecie, przy czym czasem lepiej byłoby wydać na niego trochę większą sumę pieniędzy.