Co to jest piecyk typu koza i jakiego rodzaju są jego zalety?

Koza to małej wielkości piec, który wykonany jest zazwyczaj z żeliwa albo hartowanego szkła. Do budowy tego typu pieca używa się również kafli ceramicznych po to, aby podwyższyć jego walory estetyczne.

Takie piece są to szczelne paleniska, ale w przeciwieństwie do kominków nie wymagają one obudowy.
link www

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
Mury

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od tego, z którego surowca był wykonany piecyk koza, może mieć on różny styl i wygląd. Przez zastosowanie żeliwa otrzymujemy eleganckie bryły, które mogłyby nadawać się do pomieszczeń stylowych. Ze stali powstają piecyki o nowoczesnych, minimalistycznych kształtach. Piecyk wolnostojący koza jest to kominek zamknięty, jaki moglibyśmy postawić w dowolnym miejscu w domu. W odróżnieniu od standardowego kominka, kozę montuje się bardzo szybko i sprawnie. Nagrzewa się on niezwykle szybko a drewno, jakie jest stosowane jako paliwo jest to drewno ekologiczne i przynosi przyjemne ciepło. Piecyk koza nie może być tylko wyłącznym źródłem ciepła w mieszkaniu, lecz może znacznie obniżyć wydatki ogrzewania. Rurę takiego pieca należy przyłączyć do komina, który posiada wylot spalin, żeby dobrze te spaliny odprowadzić.
buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Inną alternatywą może być zastosowanie piecyka wolnostojącego z płaszczem wodnym. W takiej sytuacji taki piecyk będzie także podgrzewał wodę z centralnego ogrzewania.

Jeżeli masz ochotę poznać następne materiały na ten temat, zobacz tekst na portalu (https://www.partnerzy.pl/sprzedaj), a z pewnością on także będzie dla Ciebie wyjątkowy!

Piec koza może być montowany w domkach letniskowych o małym metrażu i tam może być jednym lub wyłącznym źródłem ciepła w mieszkaniu. W przypadku pieców rodzaju koza jest o wiele więcej zalet niż mankamentów. Idealnie będzie się sprawdzał w niewielkich pokojach, ale również w tych znaczniejszych.

Prostota montowania oraz demontażu powoduje, że w wypadku potrzeby można by go przestawić w inne miejsce.Trzeba zaledwie, aby był dostęp do przewodów z wylotem spalin. Mocną stroną piecyka koza jest szybkość oddawania ciepła.