Jaki typ pieca najlepszy będzie do domu jednorodzinnego?

Wybór pieca CO ma niezwykle duże znaczenie dla komfortu wszystkich mieszkańców domu i dla kosztów eksploatacyjnych budynku. Bardzo istotnym aspektem wyboru pieca będzie jego typ a także specyfika zasilania pieca oraz pomocnicze funkcje.
Kiedy kupujemy piec centralnego ogrzewania należy mieć świadomość tego, aby tego typu zakup był prawidłowo zaplanowany i dopasowany do indywidualnych zapotrzebowań.

cement

Źródło: pixabay.com
Sposób zasilania pieca jest to pierwsza kwestia, na którą trzeba zwracać uwagę zanim zakupimy kocioł. Typ paliwa, którym zasilany jest kocioł będzie posiadał wpływ na ceny ogrzewania i na komfort obsługiwania konkretnego pieca. W wolnostojących domach zazwyczaj montuje się kotły na gaz, piece na pellet albo kotły na ekogroszek. Piece gazowe są to jedne z najbardziej popularnych kotłów, które używane są w domach wolnostojących. Takie piece gwarantują najlepszą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach i są ponadto niezwykle wygodne w obsługiwaniu. Gazowe piece nie wytwarzają zanieczyszczeń w kotłowni i w bardzo prosty sposób mogłyby być rozbudowywane.

Wiarygodna informacja z www przyda się zawsze. Zatem zapraszamy do przejrzenia naszego nowego tekstu. Wyszukasz go pod tym linkiem.

Funkcjonalność pieców gazowych porównywalna jest z działalnością pieców elektrycznych. Ale kotły gazowe odróżniają od pieców na prąd o wiele mniejsze koszty eksploatacji. Piece gazowe są dostępne w dość różnych cenach. Cena kupna waha się od 5 do 15 tysięcy i jest to uwarunkowane od mocy oraz specyfiki kotła.

piec
Piece na pellet należą do coraz popularniejszych wariantów kotłów, które charakteryzują się dość niskimi kosztami eksploatacji. Zazwyczaj takie piece posiadają automatyczne podajniki i niezwykle duże zbiorniki paliwa. W wolnostojących domkach sprawdzą się tak piece z podajnikiem ślimakowym jak i z podajnikiem pneumatycznym.

Jedyną niezwykle znaczącą niedogodnością do stosowania tego typu kotłów jest wymóg posiadania dosyć znacznej przestrzeni magazynowej, w której będzie gromadzone paliwo. Opał, który spalimy w ciągu jednego sezonu zająć może całe miejsce albo może być umiejscowione w pojemniku zewnętrznym.