Jakiego rodzaju są zalety uchwytu na ekran i jakiego rodzaju uchwyty możemy kupić dzisiaj?

czas, gdy komputer oraz monitor zajmowały całe biurko już minął. Jednak dla osoby, która pracuje na jednym lub dwóch znacznych monitorach kłopot ograniczenia wolnej przestrzeni na biurku nie jest jednak cały czas obcy.

salon

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Skatepark

Autor: Davide D’Amico
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczny monitor posiada zazwyczaj także niemałą podstawkę zagracającą przestrzeń roboczą. Do tego mamy jeszcze przewody, które w każdym przypadku wprowadzają chaos.
Dzięki uchwytom, które umożliwiają mocowanie jedynego albo dwóch ekranów wprost do blatu za pomocą jednego ramienia, posiadamy możliwość rozwiązania wszystkich tych kłopotów. Mocną stroną uchwytu do monitora jest zwiększenie przestrzeni wolnej na stole oraz ułatwienie usytuowania wszystkich urządzeń i dokumentów. Przez umieszczenie monitora albo paru ekranów na uchwycie, będziemy w stanie postawić laptop bezpośrednio pod ekranem.

Poświęć chwilę i sprawdź tu szekle dodatkowe informacje na ten temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie wahaj się za długo:)

W takiej sytuacji uzyskamy także większą możliwość, jeśli chodzi przykładowo o położenie klawiatury czy innych bardzo ważnych dla nas elementów. Niewątpliwą mocną stroną uchwytu na ekran jest także uporządkowanie kabli. Dużo z uchwytów na ekran ma system poprowadzenia przewodów. System taki dopomaga uporządkować kable i powoduje przez to, że nie zawadzają one i nie rozpraszają osoby działającej przy komputerze.

Przykładowa konstrukcja stropu drewnianego

Autor: Martin Pettitt
Źródło: www.flickr.com
Mocną stroną uchwytów do monitora jest także zwiększenie możliwości regulowania oraz ustawienia monitora. Uchwyty na monitory zapewniają niezwykle szerokie pole do popisu, jeżeli mamy na myśli wysokość albo kąt nachylenia. Uchwyty tego typu zezwalają na optymalne umiejscowienie oraz obrót ekranu. Tym samym gwarantują większy komfort pracy.

Jest to funkcja bardzo ważna, również jeżeli chodzi o zachowanie ergonomii postawy naszego ciała co przekłada się wprost na zdrowie naszego kręgosłupa. Odpowiednio usytuowany ekran także przekłada się na w mniejszym stopniu zmęczone oczy.