W jaki sposób urządzić salon?

Pokój dzienny jest to jedno z najbardziej wielofunkcyjnych pomieszczeń w naszym domku. To w nim z reguły wypoczywamy, oglądamy telewizję, bawimy się z dziećmi.
Urządzenie pokoju dziennego tak, ażeby mógł pełnić te funkcje, nie należy do prostych zadań.

Istnieje jednakże parę wytycznych, dzięki którym umeblowanie pokoju dziennego może być banalne niczym „bułka z masłem”. Po pierwsze należy zachować równowagę. Zapamiętaj więc, aby nie stawiać wszystkich dużych mebli w jednym narożniku pomieszczenia, a wszystkich niewielkich – w drugim. Tego rodzaju ustawienie będzie prezentować się nieharmonijnie. Zamiast tego ustaw blisko siebie sprzęty o rozmaitych wielkościach raz kształtach. Jeżeli dla przykładu podobają Ci się krzesła o liniach prostych, dołącz do kompletu owalny stół. Największą dekorację Twego pokoju dziennego może stanowić posadzka. Postaw na najlepszej jakości panele podłogowe Quickstep.
quickstep

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie z kolei jest jednym z najważniejszych elementów każdego salonu, jednakże nierzadko nie jest właściwie przemyślane. Miej na uwadze, że oświetlenie musi umieszczone być na rozmaitych poziomach, ażeby było należycie wyważone, zatem używaj go swobodnie w całym pomieszczeniu.

Zajrzyj do wpisu autora (http://lgl-iplaw.pl/), jeśli zaciekawiły Cię wiadomości opracowane w naszym poście. Tam wyszukasz znacznie więcej szczegółów.

Lampa podłogowa na pewno będzie cudownie wyglądała nieopodal sofy bądź fotela, lampy stołowe natomiast wspaniale będą się prezentować nie jedynie na stołach, ale również na półkach. Wybierz punkt centralny Twego pokoju dziennego. Przenigdy nie lekceważ siły centralnego punktu. To naokoło niego skoncentruje się reszta mebli w i to on nada pomieszczeniu charakter.

Wśród wielu możliwości do wyboru, ogromną wziętością cieszą się dziś w owej roli paleniska. Aranżacja pokoju dziennego z kominkiem to dobry pomysł, jeżeli pragniesz przydać pomieszczeniu przytulności.