Jaki osuszacz powietrza kupić?

Osuszanie powietrza jest to proces jaki polega na zminimalizowaniu ilości wodnej pary zawartej w atmosferze przez wykorzystanie stosownych strategii.
Pewną z często wykorzystywanych metod jest z pewnością nagrzewanie jak też wentylowanie wnętrz.

drzwi

Autor: MoWePhoto.de
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice   slider

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://dimycz.pop.e-wro.pl/tmp/1.jpg
kruszywa

Autor: Rockman of Zymurgy
Źródło: http://www.flickr.com
Ta strategia polega zazwyczaj na podniesieniu temperatury w pomieszczeniu jak też jego intensywnej wentylacji. Jej efektywność uzależniona jest od zewnętrznych warunków, które mogą uniemożliwiać jej użycie. Będzie tak wtenczas, gdy zawartość wilgotności w atmosferze na zewnątrz budynku jest równa albo wyższa niż zawartość wilgotności we wnętrzu. Ta metoda jest tym bardziej skuteczna im temperatura na zewnątrz budynku jest niższa, zaś w środku osuszanego pomieszczenia wyższa. Z tej przyczyny najlepsze wyniki możesz uzyskać zimową porą, gorsze wiosną, natomiast najgorsze albo brak rezultatów latem.
Wilgoć w powietrzu może być przyczyną powstawania przykrych efektów, tj.

Jeżeli prezentowany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link – przeczytasz w tym miejscu mnóstwo przydatnych informacji.

dla przykładu marne samopoczucie, różne schorzenia, straty materialne i powodowanie wzrostu ryzyka wypadków podczas wykonywania prac. Osuszacz budowlany, oprócz grzania oraz chłodzenia służy również do utrzymywania odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach, w których pomieszkują ludzie czy też prowadzone są technologiczne procesy. Procesy technologiczne wielu gałęzi przemysłu będą wymagać powietrza o wskazanej wilgoci, w wielu przypadkach dużo niższej od wilgoci powietrza środowiska. Zmniejszenie ilości wilgotności w atmosferze hamuje rozwój mikroorganizmów i grzybów w nim zawartych.

Stąd osuszanie odnajduje zastosowanie także w pewnych procesach wytwórczych. Osuszacze powietrza używa się głównie w przemysłach tj. między innymi: spożywczym, elektronicznym, przetwórstwie drewna itp.