Jak dużo kosztuje klimatyzacja do mieszkania oraz na ile wyceniana jest jej inastalacja?

Klimatyzacja parę lat temu była kojarzona przeważnie ze sklepami spożywczymi lub z biurowcami. Mówiło się, że jest ona prądożerna oraz wielokrotnie brzydko pachnie. Sporadycznie klimatyzacja wzbudzała zainteresowanie osób, które żyły w domach bądź blokach.
Dzisiaj jednak sytuacja wygląda zupełnie w inny sposób.

wiertarka

Autor: Robert Bosch Sp. z o.o.
Zmienia się klimat oraz zsyła na nas bardzo upalne okresy w lecie i w takiej sytuacji chcielibyśmy dążyć do poprawienia luksusu swojego życia. To powoduje, że klimatyzacja już nie jest zagadnieniem tabu. Dzisiaj na rynku moglibyśmy odnaleźć niedrogie oraz proste sprzęty, które niezwykle prędko pomogą nam schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Możemy również spotkać niezwykle zaawansowane klimatyzatory, które zużywają bardzo niewielką ilość energii elektrycznej.

Kliknij na serwis www (http://archiwizja.eu/), a zgłębisz dane na opisywany temat jeszcze bardziej – zapewne okażą się interesujące i kompletnie Cię pochłoną.

Sterowane są z poziomu naszego telefonu komórkowego i mają funkcję poprawy jakość powietrza, którym oddychamy. Najprostsza klimatyzacja do mieszkania o mocy 3,5 kW, jest to koszt ok. 1500-2,5 tysiąca złotych. Warto jednak wydać trochę więcej, żeby zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej. Jeżeli metraż naszego mieszkania wynosi nie więcej niż 150 m2 oraz 300 m2, jeżeli chodzi o dom, w takiej sytuacji możemy kupić urządzenie wraz z instalacją i wtedy zapłacimy o wiele mniej.

Montaż klimatyzacji wyceniany jest na kwotę ok. 600 zł za usługę. Najmniej kosztownym montażem jest tzw. instalacja przez ścianę. Jeśli wybierzemy taką opcję, wtedy jednostka zewnętrzna powinna być po drugiej stronie muru, na jakiej zainstalowana jest jednostka wewnętrzna.

Na ceny wpływają także takie czynniki jak rodzaj montowanego narzędzia, długość instalacji czy wysokość na jakiej jest zamontowana zewnętrzna jednostka. Nim zdecydujemy się na fachowca do instalacji, należy konkretnie zapytać o wycenę i fotografie ze realizowanych już instalacji.