Jak funkcjonuje klimatyzator oraz jakiego rodzaju klimatyzator najkorzystniej kupić do biura?

Jeżeli zamierzamy kupno klimatyzatora do biura, stoimy przed dylematem czy korzystniej będzie kupić klimatyzator przenośny, czy korzystniej kupić klimatyzator ścienny tzw. split.
Klimatyzator jest to narzędzie, które ma za zadanie zmniejszyć temperaturę powietrza, która panuje w pomieszczeniu.

dom - fotogram

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszymi elementami są wymienniki ciepła. Jest to skraplacz i parownik. Pozostałym częściami są sprężarka i zawór rozprężny oraz 2 wentylatory.

Potrzebny jest Ci bieżący wpis (http://www.domymax.pl/projekty-domow/domy-nowoczesne/) na ten temat? Starczy, że naciśniesz na poniższy link i na nowej stronie znajdziesz wszelkie niezbędne informacje.

Tak jak w lodówce chłodzący czynnik krąży pomiędzy parownikiem, gdzie wciągane jest ciepłe powietrze z pomieszczenia, a skraplaczem, który ciepłe powietrze wyrzuca na zewnątrz. Sprężarka razem z zaworem rozprężnym zamienia czynnik chłodzący w fazę ciekłą albo gazową oraz dzięki temu zachodzi proces parowania. Ciepłe powietrze z pokoju w wyniku skraplania wydalane jest na zewnątrz. Klimatyzator do biura najlepszy będzie przenośny, gdyż jest praktyczniejszy. Można by go ustawić wszędzie tam, gdzie właśnie chcielibyśmy schłodzić powietrze, a potem przenieść go w jakiekolwiek inne stanowisko. Klimatyzator mobilny pobiera ciepłe powietrze z pomieszczenia przy pomocy bocznych lub tylnych wlotów. Powietrze poddawane jest obróbce, potem jest chłodzone i wydalane przednim albo górnym wylotem z powrotem do pomieszczenia. Ciepłe powietrze natomiast jest wydalane na dwór przez komin albo okienko przy pomocy rury. W ten sposób można pozbyć się gorącego powietrza z pomieszczenia.

Mieszkania w Gdańsku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Klimatyzatory split są to sprzęty, które składają się z dwóch części. Jest to jednostka wewnętrzna tak zwany parownik oraz jednostka zewnętrzna tak zwany agregat. Klimatyzatory split znakomicie będą się sprawdzać w miejscach, w których jest możliwość zainstalowania agregatu poza pomieszczeniem, które jest schładzane.

Zezwala to na zredukowanie poziomu hałasu wewnętrznej jednostki. Zależnie od budżetu, którym dysponujemy, odnajdziemy towary klasyczne oraz wersje z różnymi funkcjami, na przykład z czynnością oczyszczania powietrza.