Najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, nim wybierzesz parcelę pod budowę budynku

Nabycie parceli budowlanej, to początkowy i najistotniejszy krok w procesie wznoszenia domku. Może być zawiły – wymagać będzie m.in. drobiazgowego analizowania ksiąg oraz planów zabudowy.

Niemniej jednak od tego wyboru zależeć będzie powodzenie przedsięwzięcia.

Są dwie możliwości – możesz rozpocząć od doboru gotowego projektu budynku oraz szukać działki, która będzie do niego pasować lub ( obróbka metali skrawaniem ) odwrotnie – wpierw nabyć parcelę, a później stawiać domek, który ona zmieści.
obiekty

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
działki

Autor: anokarina
Źródło: http://www.flickr.com
Meble z kolekcji Decorattex

Autor: OPUS-M Sp. z o.o.
Źródło: OPUS-M Sp. z o.o.
Fachowcy doradzają, aby poszukiwania działki zacząć od obejrzenia jak największej liczby propozycji, by zdobyć rozeznanie. Kiedy nasze plany zaczynają się konkretyzować, wówczas zmniejsza się grupa ogłoszeń, które będziemy brać pod obserwację. Przede wszystkim odpowiedz sobie na konkretne pytania: czy interesuje nas działka w środku miasta, na obrzeżach czy też na wsi, czy pragniemy zakupić pusty plac czy raczej parcelę z „drugiej ręki”, na której przykładowo stoi budynek do zburzenia. Najważniejszym, zarówno dla kupca, jak również dla wyszukiwarki, jaka nam sugeruje propozycje, jest informacja o cenowych widełkach. Ważne też będzie ustalenie, jak wielki metraż działki będzie nam odpowiadał. To najczęściej parametr związany z ceną, dlatego powinniśmy najpierw wiedzieć, jak dużo możemy przeznaczyć na tenże zakup. Drugim istotnym parametrem będzie niewątpliwie układ działki.

Niezwykłe formaty kuszą niską ceną, lecz powinniśmy mieć na uwadze, że trudne będzie dostosowanie projektu domku do takiego układu, zwłaszcza kiedy mamy zamiar kupić gotowy projekt domku.